Nedaří se Vám zhubnout? Možná to není jídlem ani nedostatkem pohybu.

20.5.2011 00:00
Diety

Komerční sdělení: „Je to paradox - mnoho lidí s nadváhou se doslova mučí dietami a náročným cvičením. A přitom jim v hubnutí brání určitý zdravotní problém.

Kdyby tento problém odstranili, váha by šla dolů mnohem snadněji a rychleji.“

O jaké zdravotní problémy se může jednat?

„Existuje jich více - a jsou nenápadné.“ říká RNDr. Petr Fořt Csc. (autor 19 knih o výživě a člen olympijského výboru ČR). A pokračuje:

„Stejně jako si musíme hlídat cholesterol nebo krevní tlak, měli bychom také kontrolovat hladinu vnitřního pH. Jen málokdo tuší, že příliš nízké hodnoty pH mohou člověku bránit při hubnutí.

Studie provedené na univerzitě v Osace v Japonsku prokázaly, že snižující se hladina pH jde ruku v ruce s větším objemem pasu.

Další nenápadný problém tvoří některé potravinové přísady.

Při pokusech na univerzitě v Madridu pozorovali, jak testovaná zvířata okamžitě zvýšila příjem jídla na dvojnásobek - potom, co jim bylo do jídla přimícháno jisté ochucovadlo. Šlo o jedno z nejpoužívanějších ochucovadel v běžných potravinách!

Zde také poznáváte, proč někteří lidé hubnou velmi snadno - zatímco někteří se mohou mořit cvičením a dietami a přesto jim přebytečná kila zůstávají.

Jak z toho ven?

Jak se zbavit těch nenápadných zdravotních problémů a přidat se mezi ty šťastlivce, kterým ke zhubnutí stačí poměrně málo úsilí?

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že podobné zdravotní problémy a úpravy ve stravě nejsou záležitostí praktického lékaře. Obezita je totiž v pojišťovnách stále vedena jako „kosmetický problém“ a nelze tedy od lékařů čekat, že se těmito problémy budou zabývat.

Jako schůdné řešení se tedy nabízí pouze konzultace s výživovým poradcem.

Můžete si tedy najít výživového poradce ve svém okrese - a nebo pokud nechcete dlouho hledat, v oboru výživového poradenství existuje i firma s celorepublikovou působností - společnost Sunkins a.s.

Více o výživovém poradenství u Sunkins a.s najdete zde www.sunkins-as.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Teď jsem na facebooku objevila, že na mém oblíbeném onlinehubnuti.cz...
iva  |  6.9.2013 12:12

Podle mě hlavně glutamáty.
Jitka  |  6.9.2013 13:42

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou informovala o novém webu...
bezlaktozac  |  12.2.2014 14:32

zatím daří, daří užívám Obethin už přes měsíc a nepolevil....
Marlenka  |  1.3.2014 13:06

Přestaňte už blbnout s tím hubnutím aza každou cenu... Silné vůle s...
Stáňa  |  25.1.2015 18:10

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *