Dieta: 3 jablka denně

Diplomovaná dietetička Tammi Flynnová vytvořila tuto dietu během své práce ve zdravotním centru. Všimla si, že ti klienti, kteří zkonzumovali denně velké množství jablek, ztráceli na váze více.

Princip diety:

Konzumace čerstvého jablka před každým jídlem pomáhá udržet apetit na uzdě, zabraňuje přejídání a přispívá ke ztrátě váhy. Jablka jsou cenným zdrojem vlákniny. Když sníte před jídlem jedno jablko, cítíte se plnější a pravděpodobně zkonzumujete již méně kilojoulů. Součástí dietního plánu Tammi Flynnové je i zvýšený příjem tekutin (8-10 sklenic vody denně), snížený obsah tuků ve stravě a  pravidelný tělesný pohyb.

Pozitiva diety:

Jablka i díky svému obsahu vlákniny přispívají k snižování cholesterolu, pravidelnému vyprazdňování, prevenci rakoviny a srdečních chorob. Dietní pán je jednoduchý. Jablka jsou celoročně dostupná.

Negativa diety:

Průmyslově pěstovaná jablka mohou vyvolávat alergii. Příliš rychlé zvyšování množství vlákniny ve stravě může způsobit střevní potíže.

Více na http://www.everydiet.org/diet/3-apple-a-day-diet

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (50)

 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Tato dieta je pro mně léty prověřená. Jablka jím stále přesně z tohoto důvodu.Už jsem na nich i závislá:-) Casto nahradí svačinky a při kyselosti organismu je doporučuji jíst od rána během celého dopoledne-nic jiného. Alespon do 11 hodin a dál pokračovat v běžném zdravém jídle.Tím se organismus zcela jistě odkyselí. I při hubnutí jablíčka do kalorií nepočítám a kupodivu to nevadí.

  Srp 16, 2011
 • Obrázek uživatele Ochlasta
  Ochlasta (anonym)

  10 sklenic denně, to jako čeho? Doufám že ne vody, to bych z toho kuňkal

  Srp 16, 2011
 • Obrázek uživatele takovejch zaručenejch diet už tu bylo...
  takovejch zaruč... (anonym)

  Zní to pěkně, ale...

  Srp 16, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Zní to pěkně, ale...Ano, pokud to bereš jako dietu,máš pravdu. Ale ono stačí ta jablka přidat k zdravému stravování. Lidi kupují jablečný/pro mně odporný /ocet, cpou do sebe tablety za drahé peníze z jablečných slupek..Kdyby jedli celá neloupaná jablka, tak udělají nejlépe.Při hubnutí i místo svačiny, pozdní večeře atp..

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Jablka mi nechutnají.Tak co s tím.

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  Jablka mi nechutnají.Tak co...No nic, jez co ti chutná, však jsi na světě jen abys se dobře najedla?! Léky ti chutnají? Tak je ale také nikdy neber !

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  No nic, jez co ti chutná,...Nevím co tím chtěla poetka říci?

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Jablíčka papám velmi rád,a stejně jsem pořád tlustej. Akorát mi ponich vytráví a mám větší hlad.

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Nevím co tím chtěla poetka...Poetka ti možná chtěla říct,že na světě nejsme jen pro dobré žrádýlko. Někteří chtějí být i zdraví....Doufám, že nejíš v případě nemoci ani léky,jsou taky nechutné...

  Srp 17, 2011
 • Obrázek uživatele Vtip
  Vtip (anonym)

  Prijde pan Novak k lekari a lekar mu rika. "Pane Novak, moc kourite. Co kdybyste si dal misto cigarety jablko?" Nacez pan Novak odpovi, "to by bylo dobry, ale kde mam denne sehnat 40 jablek?"

  Srp 18, 2011
 • Obrázek uživatele Lora
  Lora (anonym)

  Ano, pokud to bereš jako...tak jablečný ocet můžeš používat i v kapslích. Ale jistě že není nad vyváženou stravu s tím souhlasím, lidé velmi často přijímají více než vydají a v tom je ten hlavní problém. Jíme abychom žili, nikoliv žijem abychom jedli...!!!!

  Srp 18, 2011
 • Obrázek uživatele rozmaryna
  rozmaryna (anonym)

  no nevim,já mám po jablku vždycky akorát hlad

  Led 11, 2012
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Jablka mi nechutnají.Tak co...Vyzkoušela bych různé druhy. Je jich hodně a některý druh třeba zachutná.

  Feb 08, 2012
 • Obrázek uživatele Péťa
  Péťa (anonym)

  Vy jste ale husičky!

  Feb 08, 2012
 • Obrázek uživatele Milunka-Pubertalni Idiot :D
  Milunka-Puberta... (anonym)

  Je mi 14 roku..A chci Sex :D Nemislite ze Je mi este Malo roku na to?? :/ Kdyz me Muj Kluk zacne pomaloucku Libat Boze :O sem hotova ahha :D Ale musim Se ovladat!! Porad Si rikam seru na to Stejne jednou Nebudu Pana.. Ale Uz To chci... Moc!! Ale Este Jedna vec..! Holky mi rikaj Ze to bude bolet:/ Aj On Mi to rekl...! lol

  Dub 20, 2012
 • Obrázek uživatele Milunka-Pubertalni Idiot :D
  Milunka-Puberta... (anonym)

  Jablíčka papám velmi...Taak Di Behat Do parku!! Upe si Te umim predtavit.. Sedis u FB A Jenom kines hehe

  Dub 20, 2012
 • Obrázek uživatele kokúteček
  kokúteček (anonym)

  chtěl bych vás všechny .....

  Dub 23, 2012
 • Obrázek uživatele Barbara
  Barbara (anonym)

  Škola hubnutí on -line - pokud hodláte opravdu změnit svůj tělesný vzhled, zaregistrujte se do on-line školy hubnutí, ve které se naučíte modelovat svůj tělesný vzhled nejen prostřednictvím speciálních italských receptů, ale také prostřednictvím svého vlastního podvědomí. Požádat o registraci do kurzu můžete na tomto e-mailu: on-line.scuola@libero.it -komunikace probíhá v jazyce českém Pár důležitých info o kurzu: Zahájení: kdykoliv Délka trvání: 12 týdnů Nutné pomůcky: 1. Pevné rozhodnutí: - chtít změnit svůj tělesný vzhled - chtít změnit svůj zaběhlý způsob stravování - chtít přestat kritizovat své vlastní tělo - CHTÍT ZAČÍT MILOVAT SVÉ VLASTNÍ TĚLO 2. PC + internet 3. pracovní blok + propisku 4. Vyčlenit si 10 - 15 min. denně pro zpracování domácích úkolů CO MŮŽETE OČEKÁVAT OD ON-LINE ŠKOLY HUBNUTÍ ? 1. Obdržíte nový fyzický a sportovní vzhled 2. Odhalíte pravý důvod, proč se Vaše tělo rozhodlo budovat tukové zásoby 3. Naučíte se komunikovat se svým podvědomím 4. Naučíte se způsobu, jak obelstít vlastní myšlenky, které Vás nutí k přejídání 5. Obdržíte unikátní a vynikající italské recepty, díky kterým ušetříte nejen čas nutný pro přípravu jídel, ale také díky kterým se Vám podaří efektivně snižovat Vaší tělesnou váhu bez JO-JO efektu. Cena za kurz ŠKOLY HUBNUTÍ ON-LINE: 1.980,- Kč ( délka trvání 12 týdnů )

  Kvě 02, 2012
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Tato dieta je pro mně léty...Nepomaha, pribral som naspat na stehnach 12 kg! neodporucam.

  Zář 20, 2012
 • Obrázek uživatele simivi
  simivi

  Žádné zdravotní potíže nemám, přesto mi lékařka doporučila maximálně jedno jablko denně, nevíte někdo proč, zapomněla jsem se jí zeptat čemu to vadí.

  Říj 30, 2012
 • Obrázek uživatele Denisa
  Denisa (anonym)

  Jablka mi nechutnají.Tak co...Ahoj pro XXL jakou i... Ahoj. Doporučuji Revoluční dietní program FiguAktiv od firmy LR Né že jsem díky této dietě opravdu krásně štíhlá, navíc jsem daleko zdravější než dříve !( dieta se doporučuje i pro lidi trpící cukrovkou , onemocněním srdce a lidem, kteří nemohou cvičit) Obraťte se na vyživového poradce téhle firmy, nebo se můžete informovat na imuniton@email.cz

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele amoc
  amoc (anonym)

  Žádné zdravotní potíže...V jabkách je hodně cukru. Jako ve většině ovoce

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele anonym
  anonym (anonym)

  Taak Di Behat Do parku!! Upe...Kyneš nebo nekineš? Upe nebo úplně? Di nebo jdi? Nechápu, jak někdo může tak psát??? Když už chceš někoho ponižovat, tak se napřed nauč česky, analfabete.

  Bře 27, 2013
 • Obrázek uživatele monca
  monca (anonym)

  ac to nerada rikam, taky jsem se rozhodla nasadit jablecnou dietu. uz je to vic jak pul roku co jim pravidelne kazdy den jalka. a za ten pul rok jsem pribrala na vaze 15 kg tak nevim

  Dub 08, 2013
 • Obrázek uživatele ........
  ........ (anonym)

  Figu Active od LR .. znám taky doporučuji.

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele Renda
  Renda (anonym)

  Figu Active od LR .. znám...Já taky a je na nic.

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele vlk
  vlk (anonym)

  Jen jablka? Dobrá dietka na pár dní a zhubneš a pročistíš se

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele Rampa me kvak
  Rampa me kvak (anonym)

  nevím kdo to tu blbost napsal ale chtěl bych vidět toho VOLA kdo to tu propaguje narval bych mu naše jablka celé do držky,pak snad by tu přestal zkoušet tyhle capoviny.Co si vlastně myslí,naše holka tuhle dietu našla a zkolabovala po 5 dnech tak bych si rád potykal s tím debilem a dementem co tu píše, že je to super,nechal bych ho taky trpět tak jak to tu píše,kretén

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele !!!
  !!! (anonym)

  Přesně tak! Dokud tu krávu co to tady píše, neobvinějí za pokus o ublížení na zdraví, tak ta kráva ty nesmysly nepřestane psát.Slepice jedna bláznivá!

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele Pampeliška
  Pampeliška (anonym)

  nevím kdo to tu blbost...Já jsem to pochopila tak, že nejí JEN ta tři jablka denně, ale normální jídlo a mezi jídly schroupá jablko. To zasytí, dodá vitamíny a energii, má vlákninu, podporuje zdravé hubnutí...atd. Jíst samotná tři jablka denně je samozřejmě hloupost. Tak to jistě nebylo myšleno.

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele kvaku
  kvaku (anonym)

  nevím kdo to tu blbost... tvoje malá kvakna asi neumí číst ..nebo pomalu myslí..

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele Marta
  Marta (anonym)

  Já jsem to pochopila tak,...jablka jsou vždycky v pohodě ráno s bílým jogurtem a oves.vločkama...zamíchat je to levný a lehký dělám si to i s sebou na sváču vyjde to líp než drahý kupovaný jogurt s éčkama

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele Rampa me kvak
  Rampa me kvak (anonym)

  tvoje malá kvakna asi... až se ti dostanu na kobylku nebudeš stačit utíkat ty P..O jedna

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele miki
  miki (anonym)

  Jablíčka papám velmi...aby ne, když je v jablkách tolik cukru. Kdysi jsem si také myslela, že když budu jíst ovoce místo rohlíků, chleba apod, že zhubnu. Opak byl pravdou. Na váze jsem naopak pěkně nakynula. At to už byly jablka, merunky, nebo třeba třešně. Vyzkoušela jsem MUDr. Taťánu Staňková, dělá hubnutí. Ordinaci má v Praze 1 a myslím, že s její pomocí si mnohé věci ujasníš. Je skvělá a je to tam moc příjemné. Kdysi jsem chodila někam jinak, kde byla paní protivná, nepříjemná, stále naježená. Jediné kdy byla milá bylo v okamžiku, kdy si brala peníze :-(. Zkus tuhle paní doktorku, je fakt super a mohu doporučit. Dodnes, když jdu kolem, vždy se tam zastavím jen tak mezi dvěřmi, abych se jí ukázala a pochlubila se, že si váhu stále držím :-)

  Črv 29, 2013
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  To je oblíbená dieta Lídy Baarové! Ta tak hubla do svých rolí-také neměla tajly od přírody, ale vymakanou. V pamětech pak vzpomínala, jak byla tahle dieta drastická...

  Črv 29, 2013
 • Obrázek uživatele Othó
  Othó (anonym)

  Nač!Počkej si do 30ti let a nemoci se o tebe rozdělí!

  Zář 18, 2013
 • Obrázek uživatele Marfuska
  Marfuska (anonym)

  Začněte užívat Obethin s ním hubne už skoro celá moje rodina a jde nám to fantasticky !!! :)

  Bře 01, 2014
 • Obrázek uživatele Váňa
  Váňa (anonym)

  Začněte užívat Obethin s...To určitě. Nejde ti na odbyt, tak se snižuješ k takový reklamě?

  Bře 02, 2014
 • Obrázek uživatele Anďa
  Anďa (anonym)

  Prohoba neblbněte. Dieta 3 jablka denně je svinstvo. Já tak hubla asi 2 týdny a jako váha šla dolů já trpěla hladem neuvěřitelnnýma chutěma když jsem to vzdala a začla jíst normálně přibrala jsem skoro jednou tolik, než jsem vlastně zhubla. Vše jde, když se chce. Hlavně se neomezovat v chutích. Miluju pizzu dávám si ji pravidelně, ale ne celou, jako dřív dám si dílek dva na chuť a jsem spokojena. přidala jsem k tomu všemu trochu víc pohybu. a taky si myslím, že mi pomohl čaj TRF od miss cosmetic. Způsobuje zahřívání organizmu, které podporuje spalování. Celkem se mi našlapal metabolismus. Už ho neužívám a pořád hubnu. Stačí prostě jíst střídmě a víc se hýbat. Hlavně se zkuste mít víc rádi, mě to moc pomohlo.

  Říj 23, 2014
 • Obrázek uživatele Božena
  Božena (anonym)

  Dobrý den,nabízím zbylý ADIPEX RETARD,100VAJÍČEK (VELKÉ BALENÍ)1800KČ.Pouze v Praha a okolí OSOBNĚ!.SPOLEHLIVOST.Podívát e se co kupujete.Pište na bbozenkaa@seznam.cz

  Říj 23, 2014
 • Obrázek uživatele Máca
  Máca (anonym)

  Prohoba neblbněte. Dieta 3...Musíš si taky pořádně přečíst jak ta dieta funguje,,ne že nebudeš jíst nic jinýho jen 3jablka deně ale 1jablko před jídlem 3krát deněCHÁPEŠ

  Pro 15, 2014
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  Musíš si taky pořádně...Mám lepší výsledky s hubnutím, když si ke každému jídlu dám zeleninu-vyjma ovoce. To pouze samostatně, ideálně ráno. Jablka jsou dost kalorická a nezasytí. Spíš je ráda jím, protože jsou dobrá na trávení a napomáhají odkyselení organismu. Ale s jídlem a chtít po tom hubnout? To máte nejspíš rychlý metabolismus a dobře vám to spaluje kalorie.

  Pro 21, 2014
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  Holky, klid. Má bývalá švagrová (jsem rozvedená)měla třídní sraz po letech. Samej babinec no a jedna přišla asi o čtyřicet kilo hubenější než vážila loni. Tak se všechny vyptávaly, jak toho docílila. No a jak si spousta ženských ty svý recepty ochraňuje, tak všem nakecala, že zhubla tak, že jedla výhradně maso JAKKOLI PŘIPRAVENÉ A JAKÉKOKOLI. Prý i tučný vepřový, řízky na sádle ale hlavně žádnou přílohu k tomu. Jo a prý v jakémkoliv množství. No a co myslíte, ta blbka švagrová se toho chytla. Já když sledovala jak ta kráva žere jitrnici a pečlivě si hlídá, aby si k tomu nedala okurku, tak jsem prskala smíchy! Nic si nepřidávám, skutečně do puntíku to tak tehdy bylo.

  Pro 21, 2014
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  Jo, ta dieta s bílkovinama...Dieta založená na bílkovinách sice funguje, ale po vepřovém a mase smaženém na vepřovém sádle prostě nemůžeš zhubnout! Notabene, když ti někdo doporučí "v neomezeném množství". Každý pochopí, že jim ta ženská na tom třídním srazu nechtěla říct po čem tak úspěšně zhubla, jen ta blbka švagrová se toho chytla. A skutečně tak žrala. A cca po měsíci si s údivem všimla, že tedy jí to vůbec nezabírá. Ona je limitovaná ve vícero věcí. Je zářným příkladem, že lidská blbost nemá hranice. Rozvod jsem těžko nesla, ale jsem šťastná, že jí jsem se zbavila. Má horší chyby než je blbost.

  Pro 22, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Otylost/hubenost je z 90% dána geneticky a je v podstatě jedno, čím se člověk živí. Existuje na to i přísloví "Jaká matka, taková Katka". Proto ony zázračné "hubnoucí diety" nemají úspěch.

  Pro 22, 2014
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  Otylost/hubenost je z 90%...Geneticky to skutečně je určené. Ale diety fungují, jen nejsou zázračné.

  Pro 23, 2014
 • Obrázek uživatele bianka
  bianka (anonym)

  Berte pernik a mate klid kila jdou dolu rychle

  Led 01, 2015
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  Tohle mi prijde silene drasticky teda.. Já už vyzkoušela všechno možný, uprava stravy, vic pohybu, ale nakonec mi nejvíc pomohly prirodni tablety s obsahem Carralumy na http://www.androslim.cz/, díky nim jsem zhubla první měsíc hned 7 kilo..

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Tohle mi prijde silene...Co ti připadá na přidání jablek do stravy tak drastickýho? Ono to totiž nebylo o tom, že sníš tři jabka (ale to bys musela přečíst článek, ne jenom vyhledávat témata pro svou reklamu), i když by to mnoha lidem pomohlo nejvíc. Drastičtější jsou různý pochybný přípravky, který stejně nic nevyřeší, jenom potlačí následky nevhodnýho životního stylu.

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele Rendy
  Rendy (anonym)

  Jablka jsou fajn na redukci hmotnosti, jsou plná vody, takže se po nich netloustne, nejsou tu kalorie :) Sníží množství břišního tuku http://www.zdravi-nemoc.cz/jednoduche-zpusoby-jak-snizit-brisni-tuk

  Pro 30, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama