Nedaří se Vám zhubnout? Možná to není jídlem ani nedostatkem pohybu.

Komerční sdělení: „Je to paradox - mnoho lidí s nadváhou se doslova mučí dietami a náročným cvičením. A přitom jim v hubnutí brání určitý zdravotní problém.

Kdyby tento problém odstranili, váha by šla dolů mnohem snadněji a rychleji.“

O jaké zdravotní problémy se může jednat?

„Existuje jich více - a jsou nenápadné.“
říká RNDr. Petr Fořt Csc. (autor 19 knih o výživě a člen olympijského výboru ČR). A pokračuje:

„Stejně jako si musíme hlídat cholesterol nebo krevní tlak, měli bychom také kontrolovat hladinu vnitřního pH. Jen málokdo tuší, že příliš nízké hodnoty pH mohou člověku bránit při hubnutí.

Studie provedené na univerzitě v Osace v Japonsku prokázaly, že snižující se hladina pH jde ruku v ruce s větším objemem pasu.

Další nenápadný problém tvoří některé potravinové přísady.

Při pokusech na univerzitě v Madridu pozorovali, jak testovaná zvířata okamžitě zvýšila příjem jídla na dvojnásobek - potom, co jim bylo do jídla přimícháno jisté ochucovadlo. Šlo o jedno z nejpoužívanějších ochucovadel v běžných potravinách!

Zde také poznáváte, proč někteří lidé hubnou velmi snadno - zatímco někteří se mohou mořit cvičením a dietami a přesto jim přebytečná kila zůstávají.

Jak z toho ven?

Jak se zbavit těch nenápadných zdravotních problémů a přidat se mezi ty šťastlivce, kterým ke zhubnutí stačí poměrně málo úsilí?

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že podobné zdravotní problémy a úpravy ve stravě nejsou záležitostí praktického lékaře. Obezita je totiž v pojišťovnách stále vedena jako „kosmetický problém“ a nelze tedy od lékařů čekat, že se těmito problémy budou zabývat.

Jako schůdné řešení se tedy nabízí pouze konzultace s výživovým poradcem.

Můžete si tedy najít výživového poradce ve svém okrese - a nebo pokud nechcete dlouho hledat, v oboru výživového poradenství existuje i firma s celorepublikovou působností - společnost Sunkins a.s.

Více o výživovém poradenství u Sunkins a.s najdete zde www.sunkins-as.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (19)

 • Obrázek uživatele Dotaz
  Dotaz (anonym)

  Kterého orgánu se hodnota pH týká? Jiná hodnota pH je v krvi, jiná v potu, jiná v žaludku, jiná ve střevech atd. Obecné konstatování, že příčina neúspěchu při hubnutí je příliš nízká hodnota pH, je tudíž k ničemu.

  Kvě 20, 2011
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Pri chudnuti staci merat pH v moci. Tak sa zistuje prekyselenie celeho organizmu, ktore ma asi vacsina ludi na uzemi byvaleho ceskoslovenska, co vyplyva zo sposobu stravovania. Vynimky tvoria asi ti osvietenejsi, ktori sa prirodzene stravuju zdravsie, ako priklad vegetariani. Pozrite si stranky -Prekyselenie organizmu, kde je to velmi dobre vysvetlene. Nas herec "Tuli Vojtek" takto schudol. Jeho predchadzajuce pokusy boli marne . Archiv TV Markiza ,relacia; REFLEX; -Ako Tuli schudol.

  Kvě 20, 2011
 • Obrázek uživatele miri
  miri (anonym)

  To byla ale pěkná reklama na stránky :D

  Kvě 21, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Mne VELMI zajímá,KTERÁ hojně používaná dochucující látka způsobuje větší chuť k jídlu,jak je psáno v článku.Článek není úplný!!??Odpovězte mi prosím!!!

  Kvě 22, 2011
 • Obrázek uživatele jirka2
  jirka2 (anonym)

  Já bych zase potřeboval přibrat.V-180,váha 60,a stále jdu pomalu dolů.Vyšetření prý nic neukázala.Mělo by se doktorům přodat,možná by se víc starali.

  Kvě 22, 2011
 • Obrázek uživatele jita.kol
  jita.kol (anonym)

  chci hubnutiDobrý den, mohu Vám doporučit přírodní produkt z bylinek bez chemie od české firmy, používá se po jídle a pomůže nejenom s hubnutím. Mám to vyzkoušené!!! Jedná se o doplněk stravy: - pro optimalizaci trávení tuků, - přispěje k udržení správné funkce Vašich jater a žlučníku, - posílí činnost Vašeho trávicího traktu, usnadní zažívání. ÚSPĚCHY: Jana T., Jablonec n. Nisou ….. za 3 MĚSÍCE - 11 KG Veronika B., M.Třebová ............. za 5 TÝDNŮ - 5 KG Lucka S., Vyškov………......……za 7 TÝDNŮ - 9 KG Jana P., Neratovice……….…....za 2 MĚSÍCE - 6 CM přes stehna Dále ochrání Váš organismus před působením nebezpečných kyslíkových radikálů (způsobujících stárnutí a vznik chronických zánětů a rakoviny) a podpoří zdravý stav a funkci srdce a cév. V případě zájmu mne kontaktujte na e-mail jita.kol@centrum.cz

  Kvě 23, 2011
 • Obrázek uživatele lydem
  lydem (anonym)

  chci koupit meridii 15gr. nabídněte kůru na 3 měsíce spěchá to dík...

  Kvě 27, 2011
 • Obrázek uživatele strom
  strom (anonym)

  kůru máš na stromě

  Kvě 27, 2011
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Pindy starýho Dyndy. Lydem: Kůru běžte hryzat do lesa ze stromů. Třeba i na 3 měsíce.

  Kvě 27, 2011
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  je to nedostatkem sexu, staci aspon skouknot nejaky pecko nekolikrat dene a budete tenke jako proutek

  Čer 03, 2011
 • Obrázek uživatele Barbara
  Barbara (anonym)

  Škola hubnutí on -line - pokud hodláte opravdu změnit svůj tělesný vzhled, zaregistrujte se do on-line školy hubnutí, ve které se naučíte modelovat svůj tělesný vzhled nejen prostřednictvím speciálních italských receptů, ale také prostřednictvím svého vlastního podvědomí. Požádat o registraci do kurzu můžete na tomto e-mailu: on-line.scuola@libero.it -komunikace probíhá v jazyce českém Pár důležitých info o kurzu: Zahájení: kdykoliv Délka trvání: 12 týdnů Nutné pomůcky: 1. Pevné rozhodnutí: - chtít změnit svůj tělesný vzhled - chtít změnit svůj zaběhlý způsob stravování - chtít přestat kritizovat své vlastní tělo - CHTÍT ZAČÍT MILOVAT SVÉ VLASTNÍ TĚLO 2. PC + internet 3. pracovní blok + propisku 4. Vyčlenit si 10 - 15 min. denně pro zpracování domácích úkolů CO MŮŽETE OČEKÁVAT OD ON-LINE ŠKOLY HUBNUTÍ ? 1. Obdržíte nový fyzický a sportovní vzhled 2. Odhalíte pravý důvod, proč se Vaše tělo rozhodlo budovat tukové zásoby 3. Naučíte se komunikovat se svým podvědomím 4. Naučíte se způsobu, jak obelstít vlastní myšlenky, které Vás nutí k přejídání 5. Obdržíte unikátní a vynikající italské recepty, díky kterým ušetříte nejen čas nutný pro přípravu jídel, ale také díky kterým se Vám podaří efektivně snižovat Vaší tělesnou váhu bez JO-JO efektu. Cena za kurz ŠKOLY HUBNUTÍ ON-LINE: 1.980,- Kč ( délka trvání 12 týdnů )

  Kvě 02, 2012
 • Obrázek uživatele jan
  jan (anonym)

  jaké je to ochutnávadlo?

  Pro 29, 2012
 • Obrázek uživatele elina
  elina (anonym)

  Na výživové poradce a následné úpravy živ.stylu musí mít člověk hlavně peníze a těch se dnes nedostává na život,natož na hubnutí...

  Zář 05, 2013
 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  Teď jsem na facebooku objevila, že na mém oblíbeném onlinehubnuti.cz spouští akci, při které garantují výsledek hubnutí. Asi do toho půjdu. Přidáte se? Nebo máte někdo nějakou jinou zkušenost?

  Zář 06, 2013
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Mne VELMI zajímá,KTERÁ...Podle mě hlavně glutamáty.

  Zář 06, 2013
 • Obrázek uživatele bezlaktozac
  bezlaktozac (anonym)

  Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou informovala o novém webu zabývající se nesnášenlivostí laktózy, tedy její intolerancí. Při tomto onemocnění často dochází k nedobrovolnému snížení či zvýšení kil na váze. Pozor, příčina může být somatická. Více info naleznete zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/ Pokud se Vám stránky budou líbit, budu ráda za sdílení a doporučení. Mrkněte i na náš facebook a staňte se fanoušky! Přeji krásné dny a pohodu v bříšku!

  Feb 12, 2014
 • Obrázek uživatele Marlenka
  Marlenka (anonym)

  zatím daří, daří užívám Obethin už přes měsíc a nepolevil. Pořád vidím jeho účinky i cítím. Takže dokud bude účinkovat nevzdám se.

  Bře 01, 2014
 • Obrázek uživatele Stáňa
  Stáňa (anonym)

  Přestaňte už blbnout s tím hubnutím aza každou cenu... Silné vůle s věkem ubývá. Času, který jsem ochotná věnovat neustálému přemýšlení o tom co smím, co ne, co budu svačit zítra a za týden také ubývá - hlavně té ochoty ubývá. Mám úplně jiné starosti a hubnutí mě nesmí obtěžovat, musí jít samo a nenápadně, jen s mou mírnou podporou. Žádnou z diet nemůže normální(tím myslím průměrně mlsný) člověk držet stále - do smrti si nedám čokoládu=blbost, nedám si řízek, budu snídat naklíčenou pšenici, a tak dále... Už se nevrhám na každou novou radu a nežasnu nad tím, že někdo zhubnul za rok 50 kg. Tělo možná zhublo - a jak se má duše? Nehledě na to,že tělo ztloustlo z nějakého důvodu... prostě někdy hubnutí nejde, a s tím je potřeba se smířit...

  Led 25, 2015
 • Obrázek uživatele Lukáš
  Lukáš (anonym)

  Úprava jídelníčku a dost pohybu je základ. Pak nevěřím, že by se někomu nepodařilo zhubnout. Já pravidelně cvičím a dávám si proteinové koktejly https://www.ketofit.cz/proteinove-koktejly-ketodieta a výsledky jsem začal vidět brzy.

  Dub 29, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama