Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Dr. Mindellovy dietní návrhy

Než se rozhodneme pro určitou dietu, poradíme se především s lékařem. Když získáte dojem, že váš rodinný lékař nemá pro vás dostatek pochopení, můžete navštívit jiného odborníka na výživu.

Jestliže jste si vybrali dietu bez sacharidů nebo jen s jejich velkým ome­zením, dejte si pozor na náhradní „bezcukerná“ umělá sladidla, jako je sor­bitol, manitol nebo hexitol, což jsou v podstatě také sacharidy, které se metabolizují stejným způsobem, jen s tím rozdílem, že velmi pomalu.
Držíte-li dietu, která povoluje alkohol, sklenice vína před jídlem stimuluje žaludeční žlázy k větší sekreci a tím k účinnějšímu trávení.
Pijete-li víno, pak nezapomeňte, že bílé má méně kalorií než červené.
Jíte-li praženou kukuřici nebo jiný nízkokalorický zákusek, pamatujte si, že slazená kukuřice má dvojnásobek kalorií.
Když máte podle kuchařky přidat do jídla smetanu, nahraďte ji netuč­ným jogurtem a uchráníte se před zátěží 300 kalorií.
Nezapomínejte, že při sníženém příjmu potravin začne tělo usilovně šet­řit při výdeji energie. Proto většina omezujících diet nemá bez současné in­tenzivní pohybové aktivity naději na žádný úspěch.
Dávejte si pozor na některé speciality jako: Želatinový dezert je netučný. Grapefruity pomáhají snižovat váhu. Ovoce obsahuje malý počet kalorií.
Maso, i libové, obsahuje nejméně třetinu tuku.
Nejvíce tuku mají uzeniny, i když se u některých zdá, že tuk neobsahují.
Když jíte, posaďte se a jezte v klidu a pomalu. Jestliže si myslíte, že ve stoje a při rychlém polykání jídlo nevydá tolik kalorií jako v klidu, mýlíte se. Při jídle nečtěte a nedívejte se na televizi.
Ovoce se rovněž liší obsahem kalorií, jablka, hrušky a banány jich mají více než borůvky, jahody nebo mandarinky.
Když si vybíráte zeleninu, dejte přednost bobům před hrachem (ušetří­te 40 kalorií), špenátu před míchanou zeleninou (ušetříte 35 kalorií) a mís­to haše si dejte brambory se zeleninou (ušetříte 135 kalorií).
Nepodceňujete cibuli, dávka vařené váží 18 g.
Když se odhodláte počítat všechny kalorie, pak i lžíce lecitinu vydá 50 kalorií a tobolka 8.
Pokuste se zavést jeden den v týdnu jako postní. Tento zvyk měli i staří Řekové.
Zdroj: Earl Mindell - Vitamínová bible

Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Robinsonka
  Robinsonka (anonym)

  Spoustu diet najdete také na stránkách Žij zdravě http://www.zijzdrave.cz/jidlo/ Je tam ale i návod jak zhubnout a váhu si opravdu udržet. http://www.zijzdrave.cz/

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele dukanova
  dukanova (anonym)

  skusal niekto dukanovu dietu? http://www.topdieta.sk/

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele alebo
  alebo (anonym)

  tuna tento link dukanova diéta co vy na to? [url]http://www.topdieta.sk/[/url]

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele nie
  nie (anonym)

  ja som dukanovu dietu skusala http://diety.naschudnutie.sk/ a nic z toho, preto som zacala chudnut normalne [url]http://hubnuti.peknetelo.eu/[url]

  Led 16, 2013
 • Obrázek uživatele Zdravestravovane.eu
  Zdravestravovane.eu (anonym)

  Mohu doporučit odzkoušené recepty a velice přínosné články a webu http://zdravestravovani.eu/, které pomohly nejen mě, ale i spousta dalším lidem.

  Kvě 29, 2013
 • Obrázek uživatele Seithann
  Seithann (anonym)

  Blbě jej stravuješ!PROTO! ZA A...DEJ TROJNÁSOBEK VODY,VAŘ 1 MIN.VYLIJ VODU,NECH USTÁT ČTVRT HODINY,PROLIJ STUDENOU VODOU.OKAPAT,NECHAT VYCHLADIT,PŘIDÁVAT-MALÁ RAJČATA!NA ČTVRTKY,NASTROUHANÝ SÝR NA JEMNÉ NUDLIČKY,OLIVY CELÉ,MRKEV NA JEMNÉ NUDLIČKY SYROVOU, BOBULE HROZNOVÉHO VÍNA,PROMÍCHAT,JÍST CHLAZENÉ!!A.J.

  Srp 22, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama