Reklama

DIETA PODLE KREVNÍCH SKUPIN

JAKÁ VÝŽIVA JE VHODNÁ A JAKÁ NEVHODNÁ PRO KREVNÍ SKUPINU "0":

 

Z hlediska výživového se jedná o jedince se "silným" zažíváním, které je schopné zpracovat bez následků více masa, než jsou schopni nositelé ostatních krevních skupin. Masožroutství je však přece jenom spojeno s riziky - tito jedinci jsou náchylnější k zánětům a vředům střevního traktu, kloubů, případně i dně a močovým kamenům. Značná konzumace masa a hlavně uzenin je i pro ně riziková nadměrným příjmem živočišných tuků!

Tito lidé se nenechají přesvědčit ke změně stravovacích zvyklostí a stále konzumují hlavně masité produkty, případně alespoň mléčné. Na jedné straně je to pro ně dobře, na druhé je to značné riziko v případě, že konzumaci masa a tuku přehánějí, a především tehdy, když je kombinují s řadou pro ně nevhodných potravin a potravinářských výrobků uvedených výše.

Nulky nesnášejí radikální změny v jídelníčku a podobně se špatně přizpůsobují změnám vnějšího prostředí!

 

DOPORUČENÍ PRO VÝŽIVU:

Konzumujte méně energie, což je snadné při omezení příjmu tuků. Jezte maso libové vařené nebo pečené bez tuku, nikdy ne smažené. Můžete jíst červené maso, omezte však konzumaci uzenin na nejmenší možnou míru. (Doporučení jíst maso může na druhé straně být problém pro řadu lidí, například pro sportovce-vytrvalce, kteří nemají maso rádi nebo jimž ho dokonce někteří trenéři výslovně zakazují. V případě, že se rozhodnou jíst masa minimum, zákonitě musí konzumovat víc obilovin a luštěnin. Proto musí používat směs zažívacích enzymů pomáhajících trávit cukry a kromě toho řadu dalších specializovaných doplňků sportovní výživy s obsahem aminokyselin a minerálů, z nich nejvíc železo a zinek.)

"Nulky" nemusí, ba dokonce ani by neměly pravidelně konzumovat mléčné produkty. Především by však měly značně omezit příjem obilovin. (Omezení mléčných výrobků je zase problém pro sportovce, a to ty, kteří se věnují silovým sportům a jsou zvyklí konzumovat mléko ve formě speciální doplňkové stravy.) Toto doporučení je pro většinu alternativních a stejně tak i ortodoxních dietologů naprosto šokující!

 

CO NEJÍST?

Potraviny s obsahem lepku - pšenici a potraviny z ní vyrobené - kukuřici včetně např. corn-flaků - fazole některých typů s výjimkou velkých - bílý a celozrnný pšeničný chléb s občasnou výjimkou celozrnného žitného - italské těstoviny z tvrdé pšenice čočka - hořčičná semínka zelená - syrové zelí bílé, červené i čínské - chřest - květák - slaninu - husu - šunku vepřové - majonézu - mléko a syrovátku (pozor, nulky jsou náchylné k laktózové intoleranci) - kaviár a ryby nakládané v majonéze - tučné sýry a jogurty a tučné tvarohy - oleje (s výjimkou olivového a lněného) - ovesnou mouku a otruby avokádo - houby - olivy - meloun - kokos - pomeranče rebarboru - borůvky - mandarinky - jablečný a pomerančový džus - ocet - pepř - kukuřičný škrob a sirup - kapary kečup - nakládanou zeleninu - kávu - likéry - limonády čaje.

 

Reklama

JAKÉ BY NEMĚLY BÝT POUŽITY LÉKY A SUPLEMENTY?

Alfalfa, Aloe, Echinacea, Senna, vit. B12 (je spíše zbytečný než škodlivý), vitaminy A a E (jsou podle autora teorie dostatečně obsažené v přirozené stravě). Z léků jsou to především penicilinová antibiotika, sulfonamidy, makrolidová antibiotika.

 

NAOPAK JE NUTNÉ POUŽÍVAT TAKOVÉ, KTERÉ:

a) podporují rychlost přeměny látek (třeba karnitin, vitamin C, lékořice, jod, draslík);

b) podporují srážlivost krve (když je porucha - např. sportovci mají sníženou v důsledku adaptace!);

c) omezují rizika zánětu (žraločí chrupavky, yucca);

d) podporuji činností štítné žlázy (jod ve formě mořských řas);

e) zabraňují vzniku vředů žaludku (řasa Fucus vesiculosus a lékořice).

 

CO DĚLAT PROTI NADVÁZE?

a) Nejíst tučné a smažené, bílé pečivo a cukrářské výrobky, knedlíky s omáčkou, těstoviny s tučnou omáčkou a sýrem, músli a corn-flaky s mlékem, zákusky;

b) cvičit poměrně intenzívně.


 

JAKÁ VÝŽIVA JE VHODNÁ A JAKÁ NEVHODNÁ PRO "ÁČKA" ?

Nositelé této krevní skupiny mají v dnešní moderní společnosti západního typu smůlu - jsou totiž neustále vystaveni tlaku trhu orientovaného na živočišné produkty. Kromě toho výchova v oblasti výživy je prakticky nulová, takže vegetarián se zásadním způsobem vymyká z normy a jen s obtížemi hledá kvalitní potraviny. Konzumace nadbytku živočišných bílkovin je hlavní příčinou poruch trávicího traktu a postupného vzrůstu krevního cholesterolu, a tím i následných poruch zdraví. Riziko oběhového onemocnění stoupá i v důsledku stresu. Podobně je to s běžně nadměrnou konzumací tuků živočišného původu.

 

DOPORUČENÍ PRO VÝŽIVU:
 

Vegetarián nemusí nutně trpět nedostatkem bílkovin - může totiž dobře využívat sójové produkty, případně některé druhy luštěnin jako jejich základní zdroj. Měl by jíst hojnost zeleniny, používat kvalitní rostlinný olej zpracovaný nejlépe za studena, s ohledem na málo výkonný žaludek i dostatek ananasu. Neměl by naopak jíst velké množství zahleňujících potravin (mléko a džusy z jižního ovoce, především pomerančů).

 

CO NEJÍST?

Maso a tučné uzeniny ze syrového masa - mléčné produkty, zejména tučné - velké fazole a kupodivu i pšenici (ve větším množství) - slaninu - tučnou drůbež - vnitřnosti - jehněčí králíka - bažanta - telecí - ančovičky - kaviár - škeble kraby - úhoře - žáby - halibut - herinky - mušle- chobotnice - lososy - tvrdé a tučné sýry - zrající sýry cottage - kešú - pistácie - červené fazole - limu a velké fazole - fazole Garbanzo - tamarindové fazole - granolu klíčky - vícezrnné chleby - pšeničné otruby - mu f Finy - mouku bílou ve větším množství - těstoviny (tvrdé) - zelí červené, bílé i čínské - houby - rajčata - brambory - olivy - pepř banány - kokos - mango - meloun - papáju - pomeranče a mandarínky - ocet - kečup - majonézu - worcester - pivo likéry - limonády - černý čaj.

 

JAKÉ BY NEMĚLY BÝT POUŽITY LÉKY A SUPLEMENTY?

Vitamin A a beta karoten (protože jich je teoreticky dostatek v doporučené stravě), makrolidová antibiotika.

 

NAOPAK JE NUTNÉ POUŽÍVAT TAKOVÉ, KTERÉ PODPORUJÍ:

a) imunitu (Echinacea, Ginseng, Antioxidanty, vit. C, železo, zinek, mateří kašička, Leuzea, Wobenzym, žraločí olej);
 

b) srdeční oběh (karnitin, koenzym Q10, extrakt z hlohu, vitamín E, ale také vitaminy B12, niacin, vápník a chrom, bromelain, Laktobacillus acidophilus, s postupujícím věkem papain a bromelain a postupně i kompletní směsi zažívacích enzymů).

 

CO DĚLAT PROTI NADVÁZE:

a) Nejíst maso a tučné mléčné výrobky, velké fazole a v nadbytku ani pšenici (především chleba a zákusky);

b) cvičit - ale pouze sporty s menší intenzitou zatížení. 

JAKÁ VÝŽIVA JE A NENÍ VHODNÁ PRO " BÉČKA " ?

 

DOPORUČENÍ PRO VÝŽIVU:

Může jíst maso, zeleninu, vejce, netučné mléčné výrobky, játra, hrozí nesnášenlivost laktózy.

 

CO NEJÍST?

Slaninu - kuře - drůbež - srdce - vepřové - ančovičky kraby - žáby - lososa - mušle - škeble a obecně mořské produkty, ale také zmrzliny a plísňové sýry - olej (jen olivový a lněný) - slunečnici - pistácie - buráky - dýně - fazole všechny malé druhy - červenou čočku - hrách - amarant corn-flaky - žito - bílý chléb - kuskus - ječmen - bulgur artičoky - tofu - tempeh - rajčata - olivy - křen - kokos karambolu - rebarboru - rajskou šťávu - bagety - muffiny kukuřici - sezam - pohanka - mandle - skořici - škrob kukuřičný - želatinu - pepř - tapioku - kečup - likéry limonády.

 

JAKÉ BY NEMĚLY BÝT POUŽITY DOPLŇKY A LÉKY?

Aloe, řecké seno, hořec, lípa, Senna.

Nedoporučuje se vakcinace proti obrně, použití chinolinových antibiotik (riziko nervových poruch).

 

NAOPAK JE NUTNÉ POUŽÍVAT TAKOVÉ, KTERÉ PODPORUJÍ:

a) tvorbu inzulínu (vitaminy B6, BI, zinek, chrom, hořčík); 
b) odolnost proti virům (vitamin C, vitamin B12, lysin);
 

c) mozkovou činnost (Ginkgo, lecitín. Gotu kola, Eleuterococcus).

CO DĚLAT PROTI NADVÁZE ?

Nejíst čočku, kukuřici, buráky, sezam, pohanku a pšenici, naopak jíst zeleninu, proso, vejce, netučné mléko, játra a vařit si čaj z lékořice. 

JAKÁ VÝŽIVA JE A JAKÁ NENÍ VHODNÁ PRO KREVNÍ SKUPINU "AB" ?

 

DOPORUČENÍ PRO VÝŽIVU:

Skladba vychází z faktu, že jde o "směs" skupiny "A" a "B". S ohledem na to, že skupina "B" je ve stravě méně omezená, je nutné se vyvarovat potravin rizikových pro skupinu "A". Doporučují se sójové produkty, mořské produkty s výjimkou níže uvedených, zelenina zelená, řasy, ananas.

 

CO NEJÍST?

Slaninu - hovězí - kuře - kachny a husy - srdce šunku - telecí a divoké ptáky - ančovičky - žáby - lososa krevety - chobotnice - plesnivé a zrající sýry - parmazán plnotučné mléko - sezam a pastu z něj (tahini) - olivový olej slunečnice - fazole aduke a další drobné - hrách - pohanku corn-flaky, kamut - kukuřičné muffiny - avokádo - houby šii take - pepř - křen - chřest, banány - kokos - guave mango - pomeranče - rebarboru - karambolu - ocet - kiwi, pomerančový džus - kapary - ocet - kukuřičný sirup - kečup nakládanou zeleninu.
JAKÉ BY NEMĚLY BÝT POUZITY DOPLŇKY

Aloe, řecké seno, Senna.

 

NAOPAK JE NUTNÉ POUŽÍVAT TAKÉ TY PROSTŘEDKY, KTERÉ:

a) podporují imunitu;

b) mají protirakovinné působení;

c) podporují činnost srdce.

Jsou to především vitamin C, zinek, hloh, Echinacea, Astragalus, quercetin, třezalka, bromelain, mořské řasy, ostropestřec.

 

CO DĚLAT PROTI NADVÁZE

Nejíst: červené maso, velké fazole, semínka, kukuřici, pohanku a pšenici.
Jíst: tofu, mořské produkty s výjimkou nevhodných, zeleninu, řasy a ananas.


 

ZÁVĚRY

Nechápejte zde uvedené informace ve významu "co je psáno, to je dáno". Už jen jednoduché úvahy, týkající se značné variability současných potravin, jejich nedostatečné kvality ve smyslu značného obsahu cizorodých látek a syntetických příměsí (tzv. potravinových aditiv) nebo dokonce použití genově změněných potravin mohou značně zkomplikovat rozhodování o sortimentu potravin vhodných pro tu kterou krevní skupinu či dokonce pro konkrétního jedince. Mnohdy není - z pohledu producentů potravin - jiné řešení než takové, jaké se v moderním zemědělsko-potravinářském komplexu používá. Jde o zajištění dostatečného množství potravin. Na druhé straně se však nemůžeme divit, že to vede ke vzniku obrovského počtu někdy až nepochopitelných potravinových nesnášenlivostí a alergií.

Komplikace také nutně vzniknou vzhledem k nesporné skutečnosti, že "výjimky potvrzují pravidlo". Právě značná variabilita genové výbavy každého jedince je příčinou tolika výjimek, že by se někdy mohlo zdát, že naprosto není reálné udělat obecné závěry, a tím méně pak doporučení. I kdyby se nepodařilo uplatnit téměř nic z toho, co bylo výše popsáno a doporučeno, základním přínosem tohoto materiálu je vysvětlení škodlivosti nic neříkajících obecných zásad - skutečně je zřejmé, že všichni nemůžeme jíst stejně.

Reklama

Komentáře

dadamo.cz (Ne, 18. 10. 2009 - 10:10)
Více upřesňujících informací najdete na oficiálních stránkách http://www.dadamo.cz
hi hi (Ne, 18. 10. 2009 - 11:10)
Dieta podle krevních skupin je blábol, kec, a žvást. Ti kdo ji dodržují jsou paka a tupouni. Takhle se omezovat kvůli hovnu, to fakt nechápu.
Granvin (Ne, 18. 10. 2009 - 12:10)
hihi
Zajímalo by mě z čeho vycházíte, zde z nějaké odborné studie, nebo z dlouholetých zkušeností s různýma pacientama, anebo jestli to jsou jen Vaše "hospodské" žvásty.
Makovarka (Ne, 18. 10. 2009 - 14:10)
Už před 10 lety jsem po 4 měsících diety podle krevních skupin (0) zhubla bez problémů 17 kilo, která jsem nabrala v souvislosti s nemocí a hlavně její léčbou. Jenže zkuste dietu dlouhodobě dodržovat při závodním stravování. Pak se přidaly zdravotní problémy, které poněkud omezily možnosti pohybu, a za posledních 5 let jsem měla 10 kg zpět. Teď mě ten polštář na břiše přestal bavit a představa, že bych měla kupovat velikost L, mě vyděsila. 9. září jsem proto začala tukožroutskou polévkou, po 5 dnech plynule přešla na nulkovou dietu a mám dole 6 kg, dle BMI jsem bez nadváhy a ještě bych se ráda zbavila čtyř až pěti kil. Dieta funguje, hlady netrpím, nemám chutě, zažívání je v pořádku. Takže se netrápím tím, jestli je tato dieta založená na vědeckém základě, či ne.
hi hi (Ne, 18. 10. 2009 - 15:10)
Granvine, žádný hospodský žvásty. Jednou jsem to zkusil a bylo mi blbě, byl jsem bez energie, nasraný že nemůžu jíst to, co mi chutná. Je to proti lidské přirozenosti, upírat si na co máš chut. Nebyly to ani nezdravé věci, naopak, co je nezdravého na červené čočce nebo kuřecím masu? Prostě žvásty, kydy, bláboly. Vydržel jsem týden a pak jsem se na to vysral a bylo mi hned líp.
Granvin (Ne, 18. 10. 2009 - 19:10)
hihi
Dieta se může skládat z jakýchkoliv potravin, ale pokud je špatně sestavená, tak je schopná tě i zabít. Z diety podle KS je možný sestavit chutný a prospěšný jídelníček stejně tak jako jedovatou stoku.
Pokud je pro tebe důležitější jíst to, co ti chutná, i když ti to škodí, tak je to tvá volba a s dietou jako takovou to nijak nesouvisí.
Já mám třeba teď chuť na hranolky. Myslíš, že je to přirozené? Že je to zdravé? A že bych měl hned zajet do Mekáče? "Mě to chutná, tak to je asi pro mě dobrý" je jen alibismus.
O tom co je nezdravého na kuřecím masu bych ti mohl napsat knihu a netvař se, že by ti zrovna červená čočka tolik chyběla, že bys to nemohl přežít.


[email protected]
www.salvare.cz
erkille (Po, 23. 11. 2009 - 17:11)
Už před 10 lety jsem po 4...ahoj,souhlasím s tebou a chci tě napodobit,co jíš místo pšeničných výrobků a jak vypadá tvůj jídelník? dík moc za radu ahoj
ica (Po, 28. 12. 2009 - 00:12)
K stravovaniu podľa KS skupín by som sa mohla vyjadriť na základe vlastných skúseností.K prvým informáciám som sa dostala na klinike v NSR v roku 1984, kde som bola hospitalizovaná pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, bola som úplne invalidná.Vtedy som neuvažovala, či mi bude tento typ stravy vyhovovať, mala som jediný cieľ, uzdraviť sa apostaviť sa na nohy.Po 3týždňoch od začiatku zmeny stravovania som sa dostala do depresie a veľmi sa mi zhoršil zdravotný stav, ale pokračovala som, nie z vlastnej vôle, ale musela som sa podrobiť liečbe. No po dvoch mesiacoch som pocítila výrazné pokroky a postavila som sa na nohy a po 4-mes.som chodila samostatne.Vyliečila som si lupenku! Dnes pri stravovaní zotrvávam, nerobí mi to problém, nemám pachute na iné jedlá a podstata je tá, že nejem hlavne jedlá, nevhodné pre moju KS.Mám KS B Rh pozit. Nepripadá mi obtiažne, že pripravujem stravu dvojitú, máme v rodine KS O.Okrem iného existuje množstvo odbornej literatúry na túto tému.
hi hi (Po, 28. 12. 2009 - 10:12)
18.10.2009 19:30 - Granvin
Dieta se může skládat z jakýchkoliv potravin, ale pokud je špatně sestavená, tak je schopná tě i zabít.

No klidně ať chcípnu. Radši než bych se měl omezovat podle téhle ultradebilní teorie. Myslím, že to ale nehrozí, naopak se mi po návratu k původnímu jídelníčku ohromně ulevilo.
mirka (Pá, 1. 1. 2010 - 22:01)
Tak jsem úspěšně přečkala svátky, ani kilo nahoře. A to díky sibutraminu 20mg. Ráda se podělím o informace. Mám ještě v zásobě a asi už ho nevyužiju, je originál zabalený. Dobrá cena, pošlu informace, pište na clloett[email protected] Přeju jen to nej v novém roce a hodně kil dolu. Mirka
Mike (Ne, 21. 2. 2010 - 22:02)
ten kdo je 0 nebo B muze mektat, ja jsem byl vychovanej na masu... a kdyz jsem se dovedel ze bych spravne nemel jist zdny maso ani ryby, houby a dalsi dobry veci tak premejslim , ze asi umru driv nez ostatni.:D
!!!!!!!!!!!!!!… (Ne, 21. 2. 2010 - 23:02)
Dieta podle krevních skupin je ultradebilita, kterou žerou jenom absolutní kreténi!!!!!!!!!
andre (Ne, 28. 2. 2010 - 13:02)
Zajímalo by mě jestli autor ví, co znamená když má někdo krevní skupinu A, B apod...pokud ano, tak nechápu jakou to má souvislost s dietním omezním.
Lolita (Út, 4. 5. 2010 - 22:05)
To si děláte srandu, jak někdo může napsat takovýhle článek. Vy dáte pro výživu skupiny "A" pouze následující 4 věty. A zakážete skupině "A" všechno. Jste normální. Doprdele běžte.


může totiž dobře využívat sójové produkty, případně některé druhy luštěnin jako jejich základní zdroj. Měl by jíst hojnost zeleniny, používat kvalitní rostlinný olej zpracovaný nejlépe za studena, s ohledem na málo výkonný žaludek i dostatek ananasu.
Mirko, (St, 5. 5. 2010 - 21:05)
Tak jsem úspěšně...on ho nikdo nechce? Že ho tady cpeš lidem už půl roku:))))...čistě náhodou, co? Dealery nemůžu ani cítit.

K tématu:
kámoška má sk.B, jedla jen pečivo, těstoviny, rýži - za dva měsíce výrazně zhubla. Začala jíst normálně a má to nahoře zpět + něco navíc.
Anonime, (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
tobě nic necpu a tenkrát to tak opravdu bylo a když jsem zjistila, jak hezky sibutramin funguje, rozhodla jsem se ho nabídnout i tady u nás v Čechách. Je spousta lidí, co jsou rádi, že jsem jim ho poslala. Určitě existují i tací, kteří rejpou do všeho a do všech. Ale pro ty rozhodně určený není. Nikomu nic nenutím a kdo má zájem, tomu ráda vyhovím. Mirka [email protected]
Mirko, (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
přečti si svůj vánoční příběh. Nezbylo ti toho nějak moc? Ty anoniiiiimko....
Přečti si to j… (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
To, že jsem se rozhodla nabídnout sibutramin i tady v Čechách, tak to neznamená, že jsem se rozhodla nabídnout nějaký zbytek. Asi už toho mám víc, nemyslíte?????
Anonym (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
...Mám ještě v zásobě a asi už ho nevyužiju, je originál zabalený.

....teda, to byla zásoba, škoda, že jsi ho nevyužila:)
asi moc těžké … (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
Proč myslíš, že jsem nemohla mít balení na 2měsíce? To totiž znamená, že bych měla 2x balení po 30tobolkách. Měsíc jsem užívala a druhý mi zbyl. Měj se, opravdu to tu vysvětluju jen pro pořádek a pro lidi, kteří mi za to stojí. Jinak bych se tím ani nezabývala. Zdar rejpalům, ať žijou závistivci a lidi, co nemaj radost ze života......
? (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
....o závisti mluví vždy jen člověk, který je jí poznamenán...zamysli sea polepši se, dealerko.
:) (St, 5. 5. 2010 - 22:05)
prodejce = dealerka ????????? od kdy??????
Amaranth (St, 26. 5. 2010 - 12:05)
prodejce = dealerka ?????????...Také jsem zakoupila Sibutramine od [email protected]/ Přišly mi tobolky pod názvem Sanuslive a na internetu se mi nepodařilo tuto firmu najít. Nechala jsem si udělat rozbor v akreditované laboratoři a výsledek byl, že přípravek neobsahuje an stopové množství molekuly Sibutraminu. Ovšem setkala jsem se i s názory, že pilulky od cilloette zabírají. Není co dodat. Věř a víra tvá tě uzdravi.Pište na [email protected]
-¨) (Út, 4. 1. 2011 - 17:01)
Mám nulku,tak to umřu hlady když nemohu nic
anonimka (Ne, 6. 2. 2011 - 14:02)
plně se stotožnuji s touto stravou mám sk. A a mužu říct že potraviny které bych jist neměla ani nejím nechutnajími ikdyž mléčných výrobku se nevzdám. myslím že je to spíš takový návod jak jíst zdravě než dieta
Dagmar Drahovzalová (Čt, 12. 5. 2011 - 15:05)
Dobrý den, mám krevní skupinu "0" a zajímalo by mne, co tedy mohu jíst, ne co nemohu...?!?

Děkuji Drahovzalová*
Dagmar Drahovzalová (Čt, 12. 5. 2011 - 15:05)
Ještě odkaz na mejl:

[email protected]
Jitka (So, 28. 5. 2011 - 15:05)
ten kdo je 0 nebo B muze...já jsem zase KS nula a jako neumím si představit život bez mléčných výrobků. Na mase si nepochutnám, takže jako co mám člověk dělat? to je síla!
Helena (So, 28. 5. 2011 - 15:05)
No, já bych to nebrala vůbec vážně. Tato dieta je známá několik let a zkusila jsem to. Mám skupinu A....Takže ubezpečuji vás, co se obáváte, že jíte špatně....Po dietě skupiny A jsem jen přibírala a cítila se všeobecně nedobře. Přesto jsem jí držela delší čas a doufala, jenže to mělo opačný účinek. Tělo si říká asi samo, co chce. Jen se prostě nepřecpávat a jíst zdravě. Což je asi všem jasné, že po hranolcích a jiných pochutinách nezhubneme:-))
Lucie (Út, 31. 5. 2011 - 17:05)
Už před 10 lety jsem po 4...Tak mi tedy ale řekněte, co např. člověk se skupinou A jako může tedy vlastně jíst??? V potravinách, co se nemají je snad všechno...maso, sýry, luštěniny...takže když si dám brambory, tak jako s čím???suché???to je trochu zvláštní dieta...
xxx (Ne, 10. 7. 2011 - 11:07)
Tak mi tedy ale řekněte, co...Brambory jsou pro A zakázané taky
vlasta (Ne, 10. 7. 2011 - 13:07)
Kašlete na diety,jen rozhoděj metabolismus.Jezte všechno na co máte chuť,ale málo,tělo si řekne co potřebuje.
Mary (Po, 11. 7. 2011 - 00:07)
Kašlete na diety,jen...Jím, na co mám chuť, a pak se podívám do tabulek stravy podle krevních skupin- a vidím, že přesně to, co mi chutnalo, bylo pro mě vhodné a doporučené. :-))Měla jsem radost.
Tomáš (Út, 23. 8. 2011 - 10:08)
Pleskání a nesmyslné k tomu, doporučuji jíst vše co mne chutná samozřejmě v omezené míře, např. 1/2 porce a pohybovat se nejlepší je práce, zametat, hrabat zahradu a neflákat se u zbitečného cvičení - zhubnul jsem za necelý rok o 15 kg.
Anonymka (skupina 0) (St, 14. 3. 2012 - 11:03)
Takže když mám skupinu 0 mám mít dostatek pohybu, zdravého jídla včetně: Jablek, mandarinek, banánů atd.?
Mám příjmat maso třeba dušené se zeleninou.
Chápu to dobře??
Kris Týna (Ne, 15. 4. 2012 - 15:04)
takže může mi někdo říct co mám vlastně jíst??
xx (Ne, 15. 4. 2012 - 17:04)
Tomáš má pravdu ! Já zkoušela jíst podle krevní skupiny A, akorát jsem tloustla. CHybělo mi maso, chyběla mi chut..Prostě je to nesmysl. Jíst poloviční porce, necpat se na noc a makat. Vůbec ne v posilovně,ale jak píše Tomáš-přesně to jsem dělala a váhu mám v pohodě.Ano, hrabat zahradu, sekat trávu, prostě se hýbat a nesedět jako pecky.
Dan (Pá, 22. 6. 2012 - 21:06)
Tak nevím..jsem nulka a držím dietu podle krev. skupin/alespoň dobře by jste to měli přečíst a sem opsat/ a mám bez pohybu za 10 měsíců 14kg dole-ty už se nikdy nevrátí!!!doporučuju zakoupit knihu a pomalu předělat stravu..netrpím hladem,docela baštím a hubnu..super
dietářka (Út, 7. 8. 2012 - 14:08)
jsem na tom podobně se skupinou A jsem přibrala
Ivet (Pá, 18. 1. 2013 - 09:01)
Více upřesňujících...Dobrý den ve spolek tak na toto téma co jíst a co nejíst vyšla kniha Průvodce po krevních skupinách
štíhlí a zdraví podle své krve už v roce 2001 napsal p.Jiří Bendák
který prý tyto pokusy dělal na sobě i svých přátelích mimochodem nemá ani akreditaci výživového poradce nemá ani vzdělání zabývající se vyváženou stravou takže tímto co tady bylo napsáno nebo zkopírováno bych se lidičky vůbec nezatěžovala .Známe přeci lidi kolem sebe kteří mají žalůdek vylitý betonem zbaští na co příjdou a jsou stále fit a je šuma fuk jestli jsou A B AB či 0 ne ? prdťe na to co tady píšou a jděte za profíkem ten vám pomůže a sezení kde vám zjistí z testu krve a pod. vše za 400 kč a sestaví vám jidelníček na míru :-)
máš pravdu (Po, 21. 1. 2013 - 00:01)
Nechápu ty blbky, co se tím řídí a ještě doma vaří nadvakrát nebo několikrát pro různé členy rodiny. Jsou tak blbý, že blbější už být nemůžou, výživa nevýživa. Ale hlavně že to žerou....
ach jo. (Po, 21. 1. 2013 - 00:01)
Kdyby tohle četli nějací hladoví chudáci, co jsou rádi, když něco seženou k jídlu!!! Teda řeknu vám, to není dieta, to je sprostý rouhání. Takhle se dobrovolně ochuzovat o pestrou stravu, to by snad mělo být trestný....pochytat tyhle pitomce, co se tím řídí a zavřít je někam do hladomorny.
eliska (So, 2. 3. 2013 - 15:03)
Dobrý den ve spolek tak na...tak to by me zajimalo kde pokud bych chtela zhubnout 10 kg stoji to 10000 coz je hruza
eliska (So, 2. 3. 2013 - 15:03)
Mám nulku,tak to umřu hlady...taky jsem nulka cely zivot jsem pila mleko zakysanou sm. ted mi to chybi nic mi nechutna nevim jak lepe to upravit kila dolu nejdou mohu si sama sestavit jidelnicek jinak to stoji az 10.000 kdo mi poradi
eliska (So, 2. 3. 2013 - 15:03)
já jsem zase KS nula a jako...to by me taky zajimalo dejte vedet jsem nulka nemam rada maso co s tim ani zeleninu nutim se zeleninu varenou
Petra (Ne, 3. 3. 2013 - 15:03)
Kasli na to Elisko, dieta podle krevních skupin je nesmysl a vymývání mozků. Zeptej se nějakého odborníka, lékaře nebo dietologa, co si o tom myslí. Tradičně se to objevuje na žebříčku nejhorších diet.
půjčka nabídka (So, 16. 3. 2013 - 14:03)
Jste v jakékoli finanční potíže? Vaše pomoc přichází nyní. Jste nedává spát v noci znepokojující, jak se dostat úvěr? Nedovolte, aby vaše sny zemřít, pro snadné a spolehlivé úvěr. následující podrobnosti: ([email protected])

Úplné názvy:
Země:
Telefon:
Půjčka Částka potřebná:
Půjčka Doba trvání:
Vaše povolání:

pan Kelly
Míra (So, 16. 3. 2013 - 23:03)
Petro, nemáte pravdu, to funguje. Jestli nějaký doktor něco takového tvrdí, měl by vrátit diplom. Když něco sníte, co byste neměla, tak to nezůstane v krvi bez odezvi, na to se dokonce dělají testy! Nedávno to bylo i na netu, že tyto testy dělají.
hmm (Ne, 17. 3. 2013 - 00:03)
Tak to by vrátili diplom všichni slušní lékaři a zůstali by akorát šarlatáni a příživníci. Metoda nestojí na žádných vědeckých základech, je to největší brak a škvár mezi dietama, ještě horší než dieta doktora Atkinse.
tak tak (Ne, 17. 3. 2013 - 00:03)
Dieta doktora Atkinse má aspoň nějakou logiku, tohle je úplně o hovně.
Reklama