Reklama

Dcera veganka

Martina Homolko (Čt, 23. 2. 2017 - 14:02)

Přesně tak, souhlasím s paní Evou.

Bylo provedeno již mnoho studí a všechny tvrdí, že veganská strava je opravdu pestrá. Jen se musí zvolit vhodný jídelníček. Pravděpodobně vaše dcera nedodržuje příjem potřebných živin, které by měla. Zkuste si projít například tento článek a plno dalších na ono webu https://www.svobodavsem.cz/veganska-strava/

Eva (Út, 30. 4. 2013 - 09:04)

Madlo, pokud je nekdo kost a...No to je pěknej blábol - už v době, kdy jste toto psala, bylo dávno na světě kladné stanovisko všemožných lékařů )USA, Kanada, VB, dokonce i čeští pediatři), že tato strava (správně rozvržená) je vhodná pro všechna období lidského života.

Marek (Pá, 3. 9. 2010 - 13:09)

Veganskou stravu je možno sestavit tak, aby byla zcela plnohodnotná. Dobrých důvodů pro veganství je mnoho. Více viz http://www.veganstvi.cz

Marek (Pá, 3. 9. 2010 - 13:09)

Veganskou stravu je možno sestavit tak, aby byla zcela plnohodnotná. Dobrých důvodů pro veganství je mnoho. Více viz www.veganstvi.cz

Pepa (Út, 27. 7. 2010 - 10:07)

Jsem vegan rok a půl a nemůžu si to vynachválit. V mém okolí jsou vegani někdy i přes šest let. Znám jich spousty, vlastně vegetariánů a veganů znám možná více než masounů. Nikdo z nich nemá žádné zdravotní problémy. Někdo je hubenej, někdo má nadváhu - tak jako u masounů.
Lidé, kteří se stravují vegansky, ale nic si nepřečetli a jsou na čínských polévkách jen svým zdravotním stavem kazí pověst veganství.

Takže tímto apeluji na budoucí vegany - nejdříve hledej informace a pak se do něčeho pouštěj.

hana (Ne, 20. 6. 2010 - 14:06)

vyloženě veganstvím to určitě nebude. Já sama jsem vegan víc než rok a mám mírnou nadváhu. Její problém bude spíš to, že se nestravuje správně. Měla by si o tom najít nějakou literaturu a zjistit si jak přesně se má stravovat.

veganka 8 (Po, 29. 10. 2012 - 10:10)

Začínajícím veganům, vegetariánům a jejich maminkám doporučuju si projít tyto stránky: http://veganka.cz/ - spousta receptů, http://veganotic.blogspot.cz/ - snad nejlepší vegan kuchařka na netu u nás http://www.vegetarian.cz/ a přečíst knížku: Průvodce začínajícího vegetariána (objektivně psaná knížka, která samozřejmně neopomíjí minerální látky resp. vitamíny, které mohou veganům (příp. vegetariánům) chybět. Problém mnoha mladých začínajících veganů je: 1. neví, že si vegan musí doplňovat vitamín B12 z vitamín. doplňků, mají problémy s jeděním "venku" a nemaj dostatečný zdroj vápníku.

(Út, 3. 7. 2012 - 16:07)

Znám spoustu veganů a vegetariánů, kteří změnou svého jídelníčku dokonce přibrali! Veganská či vegetariánská strava není špatná, jen musí člověk doplnit vitamíny a stopové prvky vhodnou skladbou potravin, nesmí jíst jenom třeba rohlíky a kus papriky k tomu. Ze surovin lze připravit chutné, kvalitní a výživné jídlo, jenom to člověk musí trošku hlídat a případně si o tématu něco nastudovat. Na internetu je i nepřeberné množství dobrých receptů...Veganství (a i vegetariánství) odsuzují jenom lidé, kteří buď o tom nic nevědí a nezkusili, nebo zkusili, ale zničili sami sebe, protože se nestarali o to, jak a co doplnit, jedli jednotvárnou stravu a neuměli kombinovat.

Barimpex (Út, 3. 7. 2012 - 15:07)

přece každý člověk si může vbrat, co mu chutná a jí to, aby se cítil co nejlépe. Já jsem se rok zajímala o veganskou stravu, nyní ji sma prodávám a jsem nadšená, jak chutně se dá jíst, aniž by si člověk ucpával cévy cholesterolem a musel tvrdě shazovat nadbytečná kila. S veganskou stravou jde opravdu všechno líp. Ráda poradím. Alena

Vegežrout (So, 7. 5. 2011 - 12:05)

Vegežrouty je třeba...A Vás polít studenou vodou taktéž!

Kateřina (Út, 3. 5. 2011 - 13:05)

Musím souhlasit s paní Věrou. Myslím, že většina případů podvýživy "mladých veganů a vegetariánů" pramení z toho, že ještě nehospodaří ve vlastní domácnosti, kam by nakoupili vhodné vegetariánské / veganské zásoby. Nejsem si 100% jistá u veganské stravy, ale vyvážená vegetariánská strava není zdraví škodlivá... samozřejmě to musí být "vegetariánská strava" a nikoli "tradiční česká strava, ze které vynechám maso".

věra (Út, 5. 4. 2011 - 00:04)

Je otázkou, jak paní Markéta přijala tu skutečnost, že její dcera je veganka.Co když doma její dcera nenajde plnohodnotné veganské potraviny a kapesně jí nestačí na to, aby si je sama zakoupila? Co když je pohubla právě proto, že musí jíst doma jen přílohy? Vegani nejí ani mléko a výrobky z méka, nejedí vajíčka, ale přesto jejich jídelníček je a musí být pestrý. A dneska fakt není problém koupit celou škálu potravin vhodných pro vegany a veganky.

Alli (Ne, 6. 2. 2011 - 21:02)

Já jsem veganem rok a taky si nemůžu stěžovat :)

bambulak (Čt, 20. 1. 2011 - 18:01)

Souhlasím, www.veganstvi.cz je dobrý zdroj

Katka (Čt, 29. 11. 2007 - 15:11)

K, pod tebe bych se podepsala!

K (Čt, 29. 11. 2007 - 10:11)

Myslím, že řešením je poslouchat své tělo. Porovnávat skladbu jídelníčku s tím, jak se cítím. Tj. únava, lámání nehtů, problémy s kůži, psychická nepohoda a jiné budou asi signalizovat, že mi něco chybí, že potřeba jídelníček pozměnit.
Dobrým ukazatelem je také stolice.
Je chyba, že je nám cpán jakýsi univerzální jídelníček.
Co se týče masa, je třeba dobré kupovat bio maso, králičí, kvalitnější rybí, zvěřinu, vyhýbat se levnému kuřecímu, vepřovému a hovězímu.
Myslím, že pokud si člověk bude vybírat opravdu kvalitní maso a bude dávat pozor na to, co mu na to říká jeho tělo, tak tu nemůže být řeč o zdravotních aspektech vegetariánství (veganství).

K (Čt, 29. 11. 2007 - 10:11)

Pokud se přou vegani/vegetariáni s "masožravci", bylo by dobré si uvědomit, že co člověk, to originál. Někteří lidé by bez masa a mléka byli chodící mátohy (zvláště lidé krevní skupiny 0 - lidé s potřebou stravy jako v době ledové :-)), jiní lidé ho k životu nepotřebují (umí-li se správně a zodpovědně) stravovat.
Etické hledisko bych nebrala vůbec v potaz. To, že se týrá drůbež a dobytek je fakt, který s vegetariástvím vůbec nesouvisí.
Bylo by užitečnější, pokud by proti tomu vegetariáni bojovali jinak, než pasivním nejezením masa.
Kromě toho nejíst maso, protože to znamená, že jsem hnusný sobec, který nemá rád zvířatka je naprosto proti přírodním zákonům.
Hnusný sobec budu pořád, protože budu jíst rostlinky - jsou snad něco míň, než zvířata?
Jsme prostě součást potravního řetězce.
Argument, že svíčková je hrob pro naše zdraví? Co je na svíčkové špatného? Dělá-li se poctivě, je to velmi výživná omáčka ze zeleniny. Nevím, s jakou svíčkovou mají zkušenost vegetariáni, ale já ji dělám tak, že ani nepotřebuje zahušťovat moukou. Tolik je tam mrkve. Můžete si k ní dát tenký plátek zvěřiny a s knedlíky to nemusíte přehánět. Ať mi nikdo netvrdí, že taková svíčková není zdravá.

Milka (Čt, 29. 11. 2007 - 09:11)

Markétka,
veganstvo má skutočne svoje úskalia, a to vtedy.,keď vegan síce vynechá mäso, ale ponechá si v strave sladkosti, umele vyrobené vitamíny a ve?ké množstvo ovocia, dokonca tropického. Tieto potraviny ho môžu ve?mi oslabiť a obrať o minerálne látky a i.
Ak miesto týchto konzumuje dostatok domácej zeleniny, strukovín, celozrnných obilnín a semienok v rôznych úpravách, nemusíš sa obávať.

Tomáa (Čt, 29. 11. 2007 - 03:11)

Miloši, psal si to sice již před 3 roky, ale pokud se tu zase někdy objevíš, tak tady jsou 3 výhrady k tvému výroku: "Masozrava a bylozrava [zvirata] lehce poznas podle slozeni chrupu. Opravdu se lisime od psa ci selem"

1. Zuby jsou to poslední na co bych se chtěl, kdybych byl kořistí jiným zvířatům dívat, to pak už je většinou pozdě a navíc lidskýma zubama je snadné prokousnout kůži a trhat syrové maso a to žádnej býložravec zubama nedokáže.

2. Daleko rychlejší jak rozpoznat masožravce a býložravce je podle umístění očí na hlavě a kdybych byl zvíře do velikosti 1,5 m v kohoutku, tak po prvním záhlédnutí člověka zdrhám hlava nehlava a nebo na něj v sebeobraně zaútočím. Oči člověka jsou totiž jednoznačně určeny k zaměření kořisti v terénu.

3. Také se to dá poznat podle končetin, lidské ruce jsou z hlediska potravy určené především k zabití kořisti.

Jinak, ale proti vegetariánům ani veganům nic nemám, jenom mi vadí, když někdo tvrdí, že člověk je býložravec a nebo se vymlouvá na etické hledisko, ke kterému mám také výhrady:

1. Ze školy si pamatuju, že se člověk od ostatních tvorů odlišoval abstraktním myšlením - teď vědci dokázali, že kromě nás ho mají i rostliny, které stejně jako my si dokážou např. naplánovat co budou dělat ode dneška za 2 roky - plánuje tak dopředu svůj růst, umístění květů na větvičkách aj. (pokud si jí tedy hned zítra nějakej vegan nedá k večeři - zrovna tak nám druhej den může vlak ujet ruku a je po plánech).

2. Mozkové buňky člověka nejsou podobné mozkovým buňkám žádného jiného živočicha, ale za to jsou téměř identické s mozkovými buňkami rostlin, které se nalézají ve špičce kořínků (odtud možná i to abstraktní myšlení). O tomto rostliném mozku ve špičce kořínku a jeho podobnosti s lidským mozkem psal již Darwin, ale teprve asi před 10 lety vědci potvrdili jeho existenci.

Tomáš (Čt, 29. 11. 2007 - 03:11)

Miloši, psal si to sice již před 3 roky, ale pokud se tu zase někdy objevíš, tak tady jsou 3 výhrady k tvému výroku: "Masozrava a bylozrava [zvirata] lehce poznas podle slozeni chrupu. Opravdu se lisime od psa ci selem"

1. Zuby jsou to poslední na co bych se chtěl, kdybych byl kořistí jiným zvířatům dívat, to pak už je většinou pozdě a navíc lidskýma zubama je snadné prokousnout kůži a trhat syrové maso a to žádnej býložravec zubama nedokáže.

2. Daleko rychlejší jak rozpoznat masožravce a býložravce je podle umístění očí na hlavě a kdybych byl zvíře do velikosti 1,5 m v kohoutku, tak po prvním záhlédnutí člověka zdrhám hlava nehlava a nebo na něj v sebeobraně zaútočím. Oči člověka jsou totiž jednoznačně určeny k zaměření kořisti v terénu.

3. Také se to dá poznat podle končetin, lidské ruce jsou z hlediska potravy určené především k zabití kořisti.

Jinak, ale proti vegetariánům ani veganům nic nemám, jenom mi vadí, když někdo tvrdí, že člověk je býložravec a nebo se vymlouvá na etické hledisko, ke kterému mám také výhrady:

1. Ze školy si pamatuju, že se člověk od ostatních tvorů odlišoval abstraktním myšlením - teď vědci dokázali, že kromě nás ho mají i rostliny, které stejně jako my si dokážou např. naplánovat co budou dělat ode dneška za 2 roky - plánuje tak dopředu svůj růst, umístění květů na větvičkách aj. (pokud si jí tedy hned zítra nějakej vegan nedá k večeři - zrovna tak nám druhej den může vlak ujet ruku a je po plánech).

2. Mozkové buňky člověka nejsou podobné mozkovým buňkám žádného jiného živočicha, ale za to jsou téměř identické s mozkovými buňkami rostlin, které se nalézají ve špičce kořínků (odtud možná i to abstraktní myšlení). O tomto rostliném mozku ve špičce kořínku a jeho podobnosti s lidským mozkem psal již Darwin, ale teprve asi před 10 lety vědci potvrdili jeho existenci.

Reklama

Přidat komentář