Reklama

kvasinky, candidoza,mykoza

Návštěvník (St, 31. 1. 2001 - 23:01)

Vazena pani DOKTORKO cetla jsem diskusi na tema kvasinky a vim co bych mela nemela delat a tak podobne. Jen se chci NALEHAVE zeptat pokud jsem zacala pit caj LAPACHO minuly tyden a piji ho denne 0,5 l, muze se stav kvasinek zhorsit??? - jelikoz jsem skoro zadne priznaky v oblasti genytalii jiz koro nepocitovala a jako prevenci jsem si zolila caj LAPACHO docela me vystrasilo ze po 8 dnech piti caje se kvasinky opet obevily a v nemale mire chystam se koncem tydne navstivit lekare jen bych chtela vedet jestli dokaze LAPACHO takto radit!!! Dekuji za brzkou odpoved. klenka

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 14:01)

Jak se léčí candidoza? Jak pro ní bojovat.Děkuji.

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 00:01)

Výstižně je popsaná léčba candidózy v rubrice nemoci pod stejným názvem. Pokud to nebude stačit, na trhu je též kniha " Candidóza ", bohužel autorky si již nepamatuji. Tuto dietu vřele doporučuji všem i kdyžprojevy candidy netrpí, změnila mi život k lepšímu.

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 00:01)

Zásady protikvasinkové diety naleznete v databázi nemocí pod pojmem kvasinky či v databázi diet (viz. horní lišta této stránky).

Návštěvník (Po, 29. 1. 2001 - 17:01)

Prosim o informaci, jak zmenit stravu. Děkuji. Hanka

Návštěvník (Po, 29. 1. 2001 - 09:01)

Mám syna, který má 26 let, má již 4 roky akné, chronickou rýmu, časté tlakové bolesti hlavy. Na akné bere acidophilus 1/2 hodinu před jídlem, vitamín A, zinek. Nejí sladké, ale tím, že nejí sladké hodně zhubl při výšce 183 cm váží 62 kg. Prosila bych o radu, aby nastalo zlepšení.

Návštěvník (Po, 29. 1. 2001 - 07:01)

Předepíše mi Nystatin na léčbu kvasinek ve střevech i moje gynekoložka, pokud jsem problém původně začala léčit u ní, nebo budu muset jít na další vyšetření k jinému lékaři? Nechci zbytečně obýhat doktory a i gynekoložce přece musí být jasné, že problém není lokální, když už jím trpím 2 roky.

Návštěvník (Ne, 28. 1. 2001 - 19:01)

Kvůli neustávajícímu kašli jsem byla dvakrát přeléčena antibiotiky (neúspěšně) a oamžitě začaly problémy s kandidózou. Teď se mi však objevila i v ústech. Mandle potažené hnisem. Na ORL mi dali pouze enciánovou violeť na potírání. Nemyslím, že je to dostačující. Co dělat?

Návštěvník (So, 27. 1. 2001 - 23:01)

Ve Vasem pripade zmenit stravu , pripadne i vysadit hormonalni leky avhodne volena homeopatika . Postizena je sigm. klicka tl. streva a nasledne panevni organy ..

Návštěvník (So, 27. 1. 2001 - 23:01)

Urcite ji mám. Co s ní?

Návštěvník (So, 27. 1. 2001 - 20:01)

Ve Vasem pripade zmenit stravu , pripadne i vysadit hormonalni leky avhodne volena homeopatika . Postizena je sigm. klicka tl. streva a nasledne panevni organy ..

Návštěvník (So, 27. 1. 2001 - 08:01)

Urcite ji mám. Co s ní?

Návštěvník (Pá, 26. 1. 2001 - 21:01)

je nutné mikrobiologické vyšetření vzorku stolice. Interpretace výsledků však může být složitá. též se dají stanovovat protilátky proti kvasinkám. nejsem si však jista, zda se tyto vyšetření u nás standartně provádějí, protože plno lékařů ještě Systémovou candidózu nebere na vědomí.Podle anamnézy a potíží člověka se však dá určit, zda člověk trpí na kvasinky (v anamnéze léčba antibiotiky, hormony, nadýmání, výtoky, zácpa či průjem, bolesti hlavy, únava a další příznaky - viz článek v rubrice zdraví Příznaky kvasinek u dospělých či databáze nemocí).

Návštěvník (Pá, 26. 1. 2001 - 21:01)

Nystatin je v podobě tabletek je určen k boji proti střevním kvasinkám (Candida albicans). též je dobré ho užívat i ve formě roztoku k vyplachování dutiny ústní a hltanu, aby se proti kvasinkám bojovalo na všech frontách. Nystatin nemá téměř žádné vedlejší účinky a může být užíván i v těhotenství.Poprvé byl izolován v roce 1950 z bakterií, jako přírodní látka, kterou bakterie bojují proti plísním.Pokud je těžká candidóza tak rozvinutá,že se kvasinky dostávají i do vnitřních orgánů je nutno použít i další protiplísňové léky, které působí na celé tělo, ale mají již bohužel vedlejší účinky.vždy je však dobré i léčit střevo nystatinem, aby se právě ze střeva dál kvasinky nerozšiřovaly do organismu. střevní mikroflóra hraje v boji proti kvasinkám ústřední roli.Lehčí případy se vyléčí i dodržováním protikvasinkové diety, lactobacilem, Korolenem, podporou fce jater, česnekem, případným pročišťováním střev klystýrem, jak bylo popsáno výše.

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2001 - 09:01)

Pani doktorko, zajimalo by me, pokud bych měla candidozu ve střevech, jakým vyšetřením či metodou se tato choroba ve střevech diagnostikuje. Děkuji za odpověď

Návštěvník (St, 24. 1. 2001 - 10:01)

Ještě mám jeden dotaz a jeden tip.Co je to vlastně Nystatin? To je nějaký odlišný lék na bakterie nebo je to taky lék jako jsou Klotrimazol, Myfungar, Fungicid atd? Jde mi o to, že dřívějším opakovaným užíváním různých protibakteriálních přípravků jsem si spíš pohoršila než pomohla. Jak to tedy je? Nezhorším užíváním dalšího léku zase situaci?A teď rada. Koupili jsme si s přítelem prezervativy s Tea Tree olejem. Vyrábí je jedna firma a jsou za běžnou cenu, neboť jsou české. Dají se sehnat v lékárně. Zatím to asi nebude jednoduché, ale já na ně narazila náhodou. Prodávají se pod firmou, která konkuruje Australian bodycare a vyrábí také spoustu jiných přípravků s Tea tree.

Návštěvník (Út, 23. 1. 2001 - 08:01)

Milé dámy, rozhodla jsem se k závažnému kroku. Znovu jsem nahmátla knihu Candida, základní kuchařka. Před časem se mi zdála dieta v této knize nesplnitelná. Částečně i proto, že jsem bydlela dosud s rodiči. Teď bydlím sama. Dieta v této knize je třístupňová a je opravdu trochu náročná, hlavně v prvním stupni. Ale nic není zadarmo, že.Rozhodla jsem se tedy, že k 1. únoru začnu s touto dietou. Jistě některá z vás má doma také tuto knihu. Chci vás poprosit o malou spolupráci. Ve dvou se to totiž lépe táhne. Pokud snad někdo chce zkusit konečně také tuto dietu, mohly bychom se navzájem podpořit a vyměňovat si informace. Když nás bude více, člověk se nebude vymlouvat sám sobě. NAJDE SE TU TEDY NĚJAKÁ ODVÁŽNÁ?

Návštěvník (Čt, 18. 1. 2001 - 23:01)

Zvířata opravdu trpí plísněmi a některé formy těchto plísní jsou přenosné i na člověka. Člověk však musí být "náchylný". Neznamená to, že pokud má nějaké domácí zvíře plíseň, že se musí celá rodina nakazit. I když v případě, že se celá rodina stravuje stejným způsobem (dnes se často i psům dávají sladká jídla), je pravděpodobnost, že určitými formami plísní může trpět celá rodina.Hladovku bych nedoporučovala. Vždy je důležité dodržovat všechny body protikvasinkové strategie najednou: Protikvasinková dieta+protikvasinkové přípravky (pokud jsou kvasinky opravdu hodně rozmnožené, tak je nutno nechat si od lékaře předepsat Nystatin, který můžete doplnit i dalšími protikvasinkovými přípravky jako jsou čaje, Korolen...)+přípravky na obnovení střevní mikroflóry (lactobacilus)+posilnění jater (např.ostropestřec mariánský, je to důležité protože játra musí stíhat odstraňovat metabolity umírajících kvasinek)+posilnit imunitu (vit. C, jabl.ocet) + dodržovat hygienu. Bohužel se všechny tyto body musí dodržovat současně. Určitě si zkuste sehnat knihu Plísňová onemocnění od Gaby Guzekové a Elisabeth Langové od nakladatelství Ikar, kde je vše popsáno do největších detailů. též existuje kniha Candidóza - zálkladní kniha+kuchařka, kde je plno receptů pro praktické dodržování protikvasinkové diety.Držím palce všem, kdo se rozhodli bojovat s tímto dnes velmi rozšířeným a záludným problémem.

Návštěvník (Čt, 18. 1. 2001 - 22:01)

Z velkou pravděpodobností ( i když přes internet se to nedá poznat), šlo o plísňové onemocnění nehtů. Zejména pokud se stav zlepšil po tea tree oilu. Zkuste ještě pro doplnění minerálů a všech potřebných látek užívání řasy Chlorella nebo Spirulina. Jestli máte příznaky rozšíření kvasinek ve střevech (viz v databázi nemocí na horní liště této stránky), měla byste se pokusit i o úpravu střevní mikroflóry, aby se vám potíže s nehty neopakovaly.

Návštěvník (Čt, 18. 1. 2001 - 10:01)

Moc Ti přeju, ať se to lepší, všechno piš. I já jsem se do toho znovu obula ( od 2.1.) ! Stejně nám nic jiného nezbývá - než bojovat. Kdybych jen věděla, kde dělám chybu. Měj se fajn, Eliška

Reklama

Přidat komentář