Reklama

plodné a neplodné dny

Mišana (Čt, 28. 2. 2013 - 14:02)

Zdravím, prosím vás počítala jsem si podle návodů na netu své plodné dny (Ms mám nepravidelnou, 22-28 denní cyklus) a podle všeho mi vychází první plodný den 0-18.den od menstruace. Je to možné nebo počítám blbě? Jsem v tom zamotaná a potřebovala bych zjistit, které jsou mé NEplodné dny, děkuji ;)

Jarka (Po, 25. 2. 2013 - 19:02)

Pokud žiješ jako každá...jak se pocitaji plodne a neplodne dny

Makynka (Po, 18. 5. 2009 - 15:05)

Ahojky jo je já měla pohlavní styk když jsem mentruovala a jsem těhotná tk tomu věř

Alena (Pá, 23. 1. 2009 - 23:01)

Je mi 51let,nedostala jsem menstruaci,již jednou vynechala,ale těhotná jsem nebyla.Jak je to dále s plodnými a neplodnými dny.

eva (Pá, 21. 9. 2012 - 17:09)

Veroniko, plodné dny se...Ahoj,menstruaci jsem dostala minuý pátek,a skončila mi ted ve středu.mám plodné dny?

Péta (St, 29. 6. 2011 - 21:06)

Nejlepší ochrana je nešukat.

Markéta H (St, 29. 6. 2011 - 21:06)

Metoda sledování plodných a neplodných dnů popsána na http://www.cenap.cz/ppr.php

Péta (St, 29. 6. 2011 - 20:06)

Nejlepší ochrana je nešukat.

Zdeněk2 (Po, 27. 6. 2011 - 19:06)

Nejmenší nebezpečí otěhotnění je těsně před začátkem menstruace a v jejich prvních dnech. Toho využívá řada žen. V dalších dnech menstruace a po ní nebezpečí vzrůstá. Záleží tedy taky na tom, jak dlouho Ti menstruace trvá. Největší nebezpečí je asi 14 dnů před začátkem očekávané menstruace.

petka (Po, 27. 6. 2011 - 17:06)

Dobrý den, stalo se mi že mi s přítelem praskla ochrana asi tři dny po menstruaci. četla jsem že zrovna jsou neplodné dny. vím že to je u každého individuální, ale zajímalo by mě jestli je větší pravděpodobnost otěhotnění nebo jestli ne...předem děkuji

Ket (Ne, 28. 12. 2008 - 23:12)

hlinecanka: Knihu od LPP mám, ale doporučuju spíš stručného průvodce STM od Cenapu, taky to lze objednat z netu i s tabulkami. Je jednodušší pro pochopení metody a naprosto dostačující. V učebnici od LPP je toho sice více, těch informací,ale pro začátečníka jich může být až moc a odradí ho to. Já jsem si nejprve pořídila Průvodce od Cenapu a když jsem pochopila princip a začala sledovat příznaky, tak teprve po čase jsem si pro rozšíření koupila i Učebnici od LPP.
Ovulace obecně nastává 12-16 dní před další menstruací, ale pravidlo to není. Lepší je vysledovat plodné dny přímo u vás konkrétně.

celine (Ne, 28. 12. 2008 - 14:12)

hlinecanka- skuste si pozriet stranku Liga par paru, myslim ze maju aj knihu o symptotermalnej metode kontroly porodnosti ktora je vhodna aj pre pocatie, a pri nepravidelnych cykloch. Niekde som to uz pisala tak aby som sa uplne neopakovala tak v skratke popisem co by mozno bolo vhodne robit ak ste to este neskusali. Kazde rano hned po prebudeni najlepsie v nejaku konkretnu hodinu, napr. kazde rano o siestej si odmeriate teplotu v ustach teplomerom na dve desatinne miesta.tuto teplotu si zapiste do tabuliek, daju sa stiahnut na stranke LPP, aspon myslim. Teplotu zacnite merat hned po menzese. Najprv byva nizsia napr. 36, 43 a podobne. Teplotu vzdy zaokruhlite. Casom zacne stupat a to je pre vas signal z eprichadza ovulacia. Napr. teplot avystupi na 36, 58. Overit si to mozete aj ovulacnym testom ktory predavaju v lekarnach. Pocas ovulacie mozete mat citlivejsie prsia,riedky az klzky vytok citite az take mokro...Mozno vam prave pomoze trochu pozorovat vlastne telo a ono vam ukaze kedy je ten spravny cas.
Viem ze som vam to popisala tak narychlo ale rada doplnim ak budete chciet. Drzim vam palce urcite vam to vide.

Hlinecanka"sezn (Čt, 25. 12. 2008 - 21:12)

Chtěla bych s přítelem mit miminko mam menstruaci vzdy 24-28 v mesici ale nevim jak mi vychazi ovulacni dny prosim o radu předem děkuji

marika.mejzikov (Po, 1. 12. 2008 - 23:12)

jak mam zacit mam syna 6 let a manzel teda muj druhy byl i na testech tam mu rekly ze muze a porat nic pred dvouma rokama sem si nechala dat inijekci mela sem ji dvakrat na ty tri mesice a tet se rok a pul snazime a nic protoze to mam dvekrat do mesice a to sem byla u peti gynekologu tak co vy nato

Zdeněk2 (St, 5. 11. 2008 - 21:11)

Když nemáš plodné dny, tak samozřejmě nemůžeš otěhotnět na 100%. Jiná otázka ale je, jak jsi ty neplodné dny určila.

natali (St, 5. 11. 2008 - 19:11)

dobry den chtela sem se zeptat jake je procento toho ze otehotnim kdyz nemam plodne dny?prosim potrebuju nutne odpoved dekuji

Ket (Pá, 24. 10. 2008 - 12:10)

Veroniko, plodné dny se dají zjistit buď ovulačními testy, nebo měřením BT s tím, že ovulace se pozná až když proběhne. Nevím, jak moc je tvá menstruace nepravidelná. Při ní je to s pravděpodobností příchodu ovulace na základě podobnosti cyklů torchu horší. Podle BT se dá ovulace zjistit zpětně, ovulační testy ji zjišťují jednotlivě, každý den. Fungují docela spolehlivě, i když na někoho ne, nejlepší je kombinace obou metod, kdy se měření BT používá pro kontrolu. Taky je důležité, jestli chceš vědět, kdy máš plodné dny z důvodu snahy otěhotnět nebo naopak se tomu vyhnout. Pokud se snažíte, tak dobré je mít sex co 2-3 dny, spermie si na vajíčko počkají.

Veronika (Čt, 23. 10. 2008 - 12:10)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak můžu zjistit, kdy mám plodne dny, když mám nepravidelnou menstruaci a zda je to problém při otěhotnění???Děkuji

Eva (Út, 23. 9. 2008 - 19:09)

sorry-vychází z psychiky

Eva (Út, 23. 9. 2008 - 19:09)

ZO bazálce toho moc nevím, ani o plodných dnech, ale napadá mě zda tvézdr. problémy nevychází z psychyky. V týdnu se asi hodně nervuješ- práce, škola. Já jsem zas mívala v týdnu průjem v minulé práci, měla jsem stres z kolegyně.

Reklama

Přidat komentář