Reklama

Diety

 • Konjakové přílohy jsou hitem dietářů

  31. Srp 22
  Konjakové přílohy jsou hitem posledních měsíců. Pokud neustále řešíte, co jíte, a zajímáte se o zdravý životní styl, rozhodně by neměly vaší pozornosti uniknout. Ať už máte nějaká výživová omezení nebo postrádáte čas na každodenní vaření, možná právě vy oceníte jejich benefity.
 • Jak vybrat dietu, která funguje, ale neškodí organismu?

  4. Bře 22
  Možná už nějaký ten čas uvažujete o tom, že byste rádi shodili pár kilo, které máte navíc. Možná vás k tomu přiměl pohled do zrcadla v okamžiku, kdy jste si chtěli vyzkoušet plavky, tílko, sukně nebo šortky. Léto se blíží a s ním i vystavování těla slunečním paprskům. Že ho vystavit nemůžete? Poradíme vám, jak vybrat dietu, díky které zhubnete, ale nebudete škodit svému organismu.
 • Bezsacharidové diety – v čem tkví jejich kouzlo?

  5. Led 22
  Sluníčko nás po těle už sem tam zalechtá, možná jste se taky zhrozily, kolik kil jste za zimu nabrali. Přemýšlíte, jak se jich zbavit? Brouzdáte na internetu a hledáte, jakou dietu zkusit, abyste se jich zbavili jednou provždy? Pak jste jistě narazili i na bezsacharidovou dietu, která dnes patří mezi ty nejoblíbenější. Zajímá vás, jak funguje? Čtěte dál!
 • Jak je to s dietou bez tuku či dietou bez cukru?

  16. Dub 18
  Když jde o to shodit nějaký ten kilogram, nabízí se otázka, jakou dietu zvolit. Máme vyloučit ze stravy jen potraviny obsahující hodně tuků? Nebo raději zvolit dietu s nízkým obsahem cukrů? Ve skutečnosti jsou obě tyto diety stejně účinné, vyplývá ze studie, o které píše francouzský deník Le Figaro a jejíž výsledky byly zveřejněny v časopise Journal of the American Medical Association (JAMA), ale zřejmě mají rozdílný vliv na zdraví srdce a cév.
 • Paleo dieta může vést naopak k tloustnutí

  14. Dub 16
  Tloustne se po paleolitické dietě? Strava lidí doby kamenné, bohatá na tuky a proteiny a chudá na sacharidy, kterou mnozí volí proto, aby zhubli, může mít opačný účinek. Ukazuje to výzkum australských vědců, při němž bylo původně cílem prokázat příznivé účinky diety jeskynních lidí. Vyšlo však najevo, že tato dieta může způsobovat výrazný a rychlý přírůstek na váze, píše italský deník Corriere della Sera.
 • Co omezit ve stravě při vysokém krevním tlaku

  10. Led 14
  1.Především u každého jedince je nutné omezit sůl, protože vztah mezi hypertenzí a zvýšeným příjmem soli je zcela nepochybný. Příjem soli u naší populace povětšině přesahuje 10 g, některé studie jak u nás, tak také v sousedním Německu dokumentují, že průměrný denní příjem soli je asi 13-15 g. V praxi to znamená, že i zdraví jedinci by měli snížit příjem soli asi na polovinu, u hypertoniků by to měla být maximálně třetina dosud konzumované průměrné dávky
 • Dietou proti Jet Lag

  20. Zář 12
  Co je to Jet lag? Syndrom, kterým trpí ti, kteří překonají v krátké době, to je prakticky letadlem, směrem na východ nebo západ, jedno nebo dvě časová pásma. Navrhnu vám některé metody, kterými se lze těmto nepříjemným přízna?kům vyhnout.
 • Dr. Mindellovy dietní návrhy

  17. Srp 12
  Než se rozhodneme pro určitou dietu, poradíme se především s lékařem. Když získáte dojem, že váš rodinný lékař nemá pro vás dostatek pochopení, můžete navštívit jiného odborníka na výživu.
 • Riziková Atkinsonova dieta

  21. Čer 12
  Dieta doktora Atkinsona postavená na výrazném omezení sacharidů v potravě patří k "rizikovějším fondům". Dieta se v zásadě skládá ze 4 fází.
 • S proteinovou dietou se vám bude hubnout snáz

  3. Říj 11
  Už jste vyzkoušeli více diet a stále se nadbytečných kil a nevábných varhánků na břiše nebo stehnech nemůžete zbavit? Možná na to jdete špatně. Samotná dieta, ať už taková, nebo maková, za vás potíže s nadváhou nevyřeší. Může vám ale pomoci změnit stravovací návyky i celkový životní styl.
 • Dieta: 3 jablka denně

  15. Srp 11
  Diplomovaná dietetička Tammi Flynnová vytvořila tuto dietu během své práce ve zdravotním centru. Všimla si, že ti klienti, kteří zkonzumovali denně velké množství jablek, ztráceli na váze více.
 • Sluneční dieta

  14. Dub 11
  Sluneční dieta vznikla na Hawai. Hlavní zásadou je jíst potraviny v souladu s pohybem slunce na obloze. Další zásadou sluneční diety je konzumace především zásadité stravy, která chrání organismus před záněty a pití aloe vera šťávy, která čistí trávicí trakt.
 • Bezlaktózová či bezgalakózová dieta

  10. Říj 10
  Osoby, které z důvodu svého onemocnění musí po celý život držet dietu (bezlaktózovou nebo bezgalaktózovou), kromě eliminace mléka a mléčných výrobků musí dávat pozor i na "skryté zdroje" laktózy, příp. galaktózy, která vzniká enzymatickým štěpením laktózy. Při koupi potravin je třeba si důkladně přečíst na obalu složení výrobku. Taktéž je třeba si ověřit složení léku.
 • Dieta dr. Abravanela

  13. Čer 10
  Tento australský lékař asi před 10 lety sestavil režim stravování v závislosti na "typologii". Vychází z fakta, že člověk je "řízen" hormonálně, takže také jeho stravovací zvyklosti jsou přímo ovlivněny žlázami. Každý z nás je řízen jakousi "vůdčí" žlázou.
 • DD dieta - Dummlesteinova dieta

  9. Kvě 10
  Režim DD diety vyžaduje podrobnější popis a hodnocení. Jeho autorem je americký lékař dr. Dummlestein. Tento lékař byl za svoji "dietu" prohlášen za génia (ale nevím kým, protože určitě ne americkou odbornou dietologickou společností), ačkoliv pouze "oprášil" postup, datovaný z třicátých let 20. století.
 • Výživa po zánětu žlučníku

  6. Dub 10
  Pokud lékař dovolí konzumovat stravu, začíná se vždy od diety s přísným omezením tuku. Suroviny a pokrmy z nich připravované jsou převážně sacharidového (škrobového) typu. Technologická úprava a zásady této diety jsou šetřící. Ke snídani se doporučuje starší pečivo (nenadýmá) a černý slabě oslazený čaj. K dopolední přesnídávce a odpolední svačině ovocná přesnídávka se sucharem nebo ovocný rosol (pudink, kde místo mléka je ovocná šťáva). Na hlavní chody, tedy oběd a večeři, je pak nejvhodnější podat šlemovou polévku, jako je rýžová nebo vločková.
Reklama
Reklama