Reklama

Snížení mateřské v r. 2010

Niko to je sice (Ne, 21. 2. 2010 - 22:02)

No, s nekterymi souhlasim,...hezke, ale jak by to podle toho celkoveho prijmu v rodine vypadalo?
Ta co ma maly nebo zadny plat a nekde si nechala udelat decko takze dostane vysokou materskou a zenska co ma manzela se slusnym prijmem ji dostane malou protoze ji prece uzivi ten manzel.
Proboha materska neni zadna socialni davka, to je nahrada usle mzdy v dobe kdy ta zena nemuze pracovat protoze porodila a ma male dite.

Nika (Ne, 21. 2. 2010 - 22:02)

No, s nekterymi souhlasim, ano, vím, ze se to pocita podle platu, tudiz to opravdu budou mit horsí ty, ktere si vydelali 40 000 a tedka budou mit, ja nevim, nejakych ....kolem 20 000, to je docela velka palka oproti tem, kteri meli nejakych 10-12 000 a tedka maji +/- 8 000 materskou, to ano, taky je rozdil ,,nechat si nadelat decka" aby nahodou nejaka slecna nemusela jit do prace-par jich znam a cikanky to nejsou, ale ta materska je jak pro tu matku, tak pro dite a tim chci rict, ze jich není pár v blbé situaci ale 1000-ce, proste se to tak stalo, mely smulu a co se tyce toho ze si mely davat pozor atd....to uz je vec vedlejsí, stve me, ze se to podle toho platu vubec pocita!!!Proc podle platu??? a né podle celkového príjmu v rodine atd...kdyz treba ta holka ani nikoho nema...vzdyt po materské pujde makat,pokud není jedna z tech co si z prominutím nechaji nadelat dalsí 3 decka....nevím, jak to mam vysvetlit, proste me stve ta nespravedlnost....uz nevim, jak to rict...

? (Ne, 21. 2. 2010 - 20:02)

Oni nemusí být tupí a...A to není solidarita že při platu 15 000 Kč dostane někdo mateřskou okolo 8 000 a někdo kdo měl plat 9 000 by měl mít mateřskou malou, ale jelikož se mu dorovná do výše rodičovského příspěvku dostane skoro ty stejné peníze? Pokud jste na těch 15 000 dosáhli po létech dřiny a odříkání si, tak pěkně děkuji.
Budete se tady zase ohánět nechtěným otěhotněním, ale kolik je takových a kolik je těch co prostě na ochranu kašlaly a otce potom ani nenahlásily aby měly nárok na sociální dávky. Mám známou, která i s manželem maká několik let a bude mít teď mateřskou jen o málo vyšší než její sousedka která nedodělala učňák, pár roků tak střídavě pracovala a byla doma na podpoře a která po baráku vykládá jak vydrbala ze státem a jako svobodná matka má nárok na mateřskou a k tomu dávky.

---- (Ne, 21. 2. 2010 - 18:02)

Hmmm.Jen me stve, ze ne...Oni nemusí být tupí a "nechápat", ale mohou mít jiný názor, který se Tobě nelíbí. Společnost na tyto věci - sociální, dává podle své ochoty k solidaritě. Chudí s bohatými, zdraví s nemocnými.

Hanka (Ne, 21. 2. 2010 - 15:02)

Samozřejmě, na svůj názor...A tenhle názor bych podepsala. Na snížení mateřské nadávají na ruzných diskusích nejvíc ty co na tu mateřskou ani nemají nárok, protože nikdy nepracovaly atd.
Ale hlavně že na různé blbosti, cigarety, gelové nehtíky a i ten internet mají peníze.

Hanka (Ne, 21. 2. 2010 - 15:02)

Hmmm.Jen me stve, ze ne...Niko jenomže tohle není problém snížení mateřské. Tohle je problém celkově nízké úrovně mezd u nás. Mě osobně taky to snížení štve, protože mateřská se odvozuje od platu.A opravdu nemohou souhlasit s tím, že někdo kdo bral 10 000 bude brát najednou vysokou mateřskou. Stačí že všechny ženy včetně vyžírek dostanou celkem vysoké porodné. Dávku ktereu bych úplně zrušila. No a rodičák potom dostanou všichni, pokud jdou na 3 roky stejný.
Ony nízké nástupní platy mají i mnozí vysokoškoláci a znám plno lidí co i s VS diplomem jelo třeba do Anglie pracovat do restaurace aby měli do začátku.
Tvoji situaci chápu, ale prostě s nízkým platem vysokou mateřskou čekat nemůžeš. U nízkých platů naopak mateřská vychází procentuálně skoro nastejno jako ten plat, takže tyto příjmové skupiny jsou na snížení bity nejméně.

Hanka (Ne, 21. 2. 2010 - 15:02)

Tak třeba znám holčinu která...Milá paní r. pokud tady uvádíte vaši známou kadeřnici, je to trochu štěkání na nesprávný strom. Ano jsou lidé co mají malý podprůměrný plat a je to smutné, ale to nesouvisí s problémem snížení mateřské. Pokud se někdo rozhodne někdy v 19 letech jako absolventka s minimálním platem a v době krize mít dítě, což je pěkná nezodpovědnost, nezměněná mateřská by problém nevyřešila. A víte proč? Protože těch nízkopříjmových skupin se ani nedotkla. Mateřská je totiž nemocenská dávka a náhrada mzdy. Takže malá mzda=malá mateřská. A těm s příjmem 8000 ji dorovnají do výše rodičáku, takže dostanou 7 600. Je to málo, ale přece nemůžete s příjmem 8000 čekat mateřskou 15000. Žen co mají platy vyšší se snížení dotklo daleko víc. A neříkejte mi že ony si mohly šetřit, protože ten plat mají vyšší třeba proto že do 24 let studovaly (takže ve 20 si mohly o dítěti nechat zdát), šly do většího města = tudíž měly větší náklady atd.
Takže vaše známá prostě bude muset pár let počkat, až bude mít delší praxi a krize pomine má šanci na lepší plat. Jsou ženy čekající třeba do 30 a těch se opravdu může dotknout když někdo ve 20 nadává.

Nika (Ne, 21. 2. 2010 - 12:02)

Samozřejmě, na svůj názor...Hmmm.Jen me stve, ze ne vsichni se mají dobre a proste se dostenou do spatné situace, aniz by chteli a nekterí to proste nechapou, ze ne vsichni jsou stejní a mají vse suprove naplanovane a vse jim vychazí a ze zivot není matematická ucebnice aby daval logigu...Je to smutne a vím, ze se oproti jinym zemim a statum mame jeste dobre, ale kdyz uz jsme v te ,,slavné" EU, tak by to tady melo podle toho trochu vypadat a meli by se nekterí zajimat i o tu prumernou a podpromernou vrstvu. Né kazdy sezene praci za 30 000Kc/měs. aby zabezpecil svoje potomky, pak nevím, kdo by prodaval v obychodech, kdo by obdelaval pudu, kdo by delal delniky ve fabrikach, kdo by delal cesty, kdy by dlazdil chodniky a tak dale bych mohla pokracovat do nekonecna, protoze to jsou vsechno práce max za 10 - 15 000,-/měs. A pri tom co dneske vsechno stojí penez, nevím, jak si ma ten prumerny ci podprumerny clovek neco nasetrit, kdyz mu kolikrat tak tak zbyde na jidlo a hygienu....Jenze, tady jsou nekterí asi tupí, nebo se tupými delají, ze to proste nepochopí,je mi z toho smutno....

Nika (Ne, 21. 2. 2010 - 11:02)

Nika- mám 3 děti a rozhodla...Seriozní vztah mam, jsme s pritelem 5 let a celych 5 let ma praci, to jsem podle Vas mela jit na potrat, jen proto, ze nejsem tak uplne zabezpecena???? POdle me ste bezpaterní primitiv, ktery ma vseho plnou prdel a nikdy nebyl v blbe situaci, dal vas neminim resit, jelikoz mi za to nestojite, nesahate nekterym ani po kotniky,jo, a co podle vas logiku ma???? V zivote nekdy nestaci uvazovat logicky, ale taky i lidsky, kdyz Buh rozaval lidskost a inteligenci, tak jste musela chybet, mela by ste si pro ne dojít.....nazdar.

---- (So, 20. 2. 2010 - 15:02)

No a na svuj osud si...Samozřejmě, na svůj názor máte právo. Já jenom znovu opakuji, že vždy nadávky i na vládu posuzuji podle toho kdo a proč nadává. Protože často nadávají i lidé, kteří jsou nezodpovědní (tím nemyslím vůbec Vás) za svůj život, nic neumí, nic jim nevoní.
Samozřejmě se mi jako občanovi korupce a vyhozené státní peníze nelíbí, ale momentálně není žádné řešení na obzoru.

A co se týká příkladu od -r ohledně kadeřnice: zatnout zuby a třeba rok vydržet, pochytit know how toho salonu a potom hledat jinde nebo si zřídit soukromou praxi.
Jo a úplně nejlepší je nechat se rekvalifikovat třeba na instalatéra. Víte kolik u nás v regionu s malými mzdami berou? 600,- na hodinu a k malé zakázce se ani neunavují přijet.

Veronika (So, 20. 2. 2010 - 13:02)

Nika- mám 3 děti a rozhodla jsem se pro ně, až jsem měla seriózní vztah a věděla jsem, že manžel je člověk, který chce rodinu zabezpečit. To, co píšeš postrádá tak trochu logiku.

Nika (So, 20. 2. 2010 - 10:02)

Já nikomu nepředepisuji kdy...No a na svuj osud si nestezuji, stezuji se na nasi vladu, pokud jste si procetl nahore, uplne nahore, je takovy nadpis SNIZENI MATERSKÉ V R.2010, vydíte ho??? Fajn, tak se zkuste zamyslet, proc tady asi pisu.Jinak mejte se krasne :)

Nika (So, 20. 2. 2010 - 10:02)

Jo, a tem co strasne jde o to, ze jsem pracovala jen rok, tak to paroooooooon, to jsem jeko mela delat jako od kdy??? Od 12?? Abych stihle zabezpecit své necekane dite?? Ja ani pritel jsme to necekali a taky nevim o co jde, kdyz po materske jdu zase makat!!!! a mimochodem, vy si asi nekterí myslíte, ze materská je ,,valet si sunky, ze???" Fakt jste tu nekteri zoufalci, ocividne jste se nikdy nestarali o díte, takové dítě a domacnost je prace na 24 h denne a verte mi, ze to je dost vycerpavající,nebo vase maminky snad na materské nebyli??? a kdyz uz si ta nase vlada stezuje, coz stezovala na malou porodnost, tak at taky pro tu porodnost neco delá....Kdyby tak mel k otehotnení kazdy pristupovat, jako ti primitivci nekterí tady....tak bychom asi za pár let vymreli...smutne

Nika (So, 20. 2. 2010 - 09:02)

Já miluju fenomén diskusí....Byla jsem na tom dobre a jsem, takze jsem hned ocividne spatna , kdyz se vyjadrím k danemu tematu, jen jsem se jako budoucí maminka trochu vcitila do role jinych budoucich maminek, ktere na tom tak dobre nejsou, takze se vam omluovam ze tady vubec pisu, snad vam to udelalo dobre.

Nika (So, 20. 2. 2010 - 09:02)

Niko jsou to zamindrákovaný...Ahojky, jo jo, mate pravdu, nerozciluji se, jen se jim musím smát, jsou to opravdu primitivové, dekuji, ze jse se ozvala alespon vy REALNYM nazorem a nemá cenu nekomu vysvetlovat, ze jak kondom, tak ani prasky nejsou 100%, bohuzel, chlapi je brát nemohou, tak si neprectou pribalovy letak s tím, že se muže taky stat, ze otehotníte, mam pravdu?? :-)Mejte se krasne :)

Ty, co máš ty d (So, 20. 2. 2010 - 08:02)

Holčina si musí najít ke svým dětem TÁTU, co taky něco vydělá a ne nefachčenka.

r (Pá, 19. 2. 2010 - 20:02)

Tak třeba znám holčinu která nemá teda vysokou škoku ale je vyučená kadeřnice.Začala pracovat a opravdu by vzala cokoli aby si vydělala nějaké peníze ale bohužel musí vzít co je.Takže pracuje u kadeřnického salonu dosti známého a za dvanáctihodinovou pr.dobu bere kolem 8000 kč.A je ráda že práci má.Takže má podle vás perspektivu života bez dětí jelikož to je nezodpovědná bytost která němá vysoký plat zřejmě svoji vlastní vynou a tudíš nemůže ani ceknout že by chtěla na mateřskou a breát nedejbože od státu nějakou mateřskou.Bohužel každej nemá stejný šance si vydělat anebo studovat a pak najít flek který každýho zabezpečí.Uvědomujete si že lidi berou taky podprůměrný výplaty a není to tím že by se flákali?Je plno nemakačenků co choděj pro sociální dávky ale ty vám nevaděj?Vám vadí holka co čeká dítě a bude brát 7000 ještě má tu drzost že si postěžuje?Fakt nehoráznost.A že jednou ji ta mateřská zkončí a půjde do práce nebot do důchodu zřejmě rodit nebude a i její děti jednou budou dělat a tudíš platit daně nikoho taky nezajímá.Hlavně že se bude doma válet a ještě nic neodvedla státu že?Fakt jsem ráda že už mám děti dospělé abych si nepřipadala jako romka která chce děti jen za nějakou státní rentu.Když tady čtu ty názory tak se ani nedivím že to tady je jaký je.Bohužel.

Eva (Pá, 19. 2. 2010 - 19:02)

Niko jsou to zamindrákovaný...Já miluju fenomén diskusí. Jak jen někoho trochu zkritizujete, tak prý mu závidíte.
Slečně Nice opravdu není co závidět.
No a jak to mají dělat ženské co mají málo peněz, nemají rodinu a chlapa mají blbce. Radila bych používat prášky a kondom. Tam už je pravděpodobnost malá.
Zajímavé je že těm, které jsou na tom nejhůř údajně ta antikoncepce selhává nejvíc.

? (Pá, 19. 2. 2010 - 17:02)

Vy pitomci (nekterí), reaguji...Pokud mas maly plat tak je problem nekde jinde nez vyse materske. To by sis predstavovala ze mas plat 10 000 a materskou potom dostanes 15 000???? Nebo jak????

? (Pá, 19. 2. 2010 - 17:02)

Vy pitomci (nekterí), reaguji...Ve dvaceti a s rokem prace toho mas za sebou urcite dost.
Za co bys ted tu vysokou materskou chtela, kdyz jsi sama zadne poradne dane nezaplatila????
Co maji rikat zenske, ktere se napred samy snazily, dite odkladali a nekam se vypracovaly nez si dite poridily.
Ty jsou na tom bite daleko vic.

Reklama

Přidat komentář