Reklama

Snížení mateřské v r. 2010

.. (Pá, 5. 2. 2010 - 19:02)

???????

tak tak (Čt, 4. 2. 2010 - 19:02)

Mateřskou bych úplně zrušil!!! Ještě bych těm matkám napařil ekologickou daň protože porod je ekologicky vůbec nejškodlivější čin.

dlfd (Čt, 4. 2. 2010 - 19:02)

Je to tak Vando, mateřská by měla být zrušená. Nevím proč někomu platit za to že porodil.

Vanda (Čt, 4. 2. 2010 - 16:02)

na to že nejsou finance je i...i když už mám děti větší a mateřské za sebou, plně souhlasím s maminkami-tato vláda je otřesná, co se týče mladých rodin.
Slyšela jsem často názor, že mateřská by neměla být vůbec, že ženu má zajistit, když je doma s dítětem, manžel a že proč prý matkám platit - tak to mně velmi nadzvedlo ....
proč ? Protože právě díky občanům této země si politici válí koule a berou nehorázné peníze-a nejen oni, je tady dost dalších parazitů. Stát, pokud to má být dobrý stát, by se měl postarat, aby se v něm žilo lidem dobře, aby se ženy nebály rodit a přívádět děti na svět s tím, že je nemusí uživit nebo jim zajistit slušný standart.
Stát toho chce po nás málo ?
Platíte málo daní ? Koupíte-li si nemovitost, zaplatíte daň z převodu nemovitosti v desítkách tisících a pak celý život platíte za to, že ji máte-a tak je to se vším. Stále platíte. Skutečně je to tak, že by měl občan rvát stále státu a parazitům v něm a na oplátku nečekat nic ? Proč ?
Chtějí ti nahoře, aby bylo na důchody ? Aby tady měl kdo dělat a živit ty, co dělat nechtějí ? Pak musí platit těm, kdo hodlají riskovat do tohoto bordelu přivádět děti ... protože on už to dnes je risk.

Yossko, co kecá (Čt, 4. 2. 2010 - 16:02)

Mateřská by se měla úplně...tak nepruď.

Yossarian (Čt, 4. 2. 2010 - 14:02)

Mateřská by se měla úplně zrušit. Místo ní by se měl zvýšit invalidní důchod, hlavně pro nás, co ho máme na hlavu. Matky si už dneska můžou přivydělávat, ale co my, nás nikdo nemezme ani na brigádu...

oprava r (Čt, 4. 2. 2010 - 13:02)

důstojněji než u nás

renata (Čt, 4. 2. 2010 - 13:02)

Ono ani tak nejde o to že jinde nemaj to co tady ale co si tam za výplatu anebo mateřskou můžou dovolit.Rovněž skupinky důchodců z ciziny mě nepřesvědčují o strádání důchodců v cizině.Ale nedá se to brát všeobecně.Jen toliko že jinde mají možná menší výhody než tady ale s příjmy jaký maj a už je jedno jestli mateřská,důchod či plat,vyžijí líp a důstojněji u nás.

názor (Čt, 4. 2. 2010 - 11:02)

na to že nejsou finance je i tak mateřská po snížení vysoká. Jinde není zdaleka to co u nás. Za to důchody bývají vyšší než u nás. Taky je krátí.
Mandatorní výdaje, tedy soc. se snížit musí to je jasné.
Všechno je špatně od základů. Nastolili tady politici takový trend, že většina lidí má problém žít.

Hanka (Čt, 4. 2. 2010 - 10:02)

Každá matka, respektive...Honzo, na jedne strane presne chapu jak to myslis. Taky jsem se v prvni rade spolehala sama na sebe nez jsem se rozhodla poridit si rodinu a taky nechapu nektere maminky, ktere si bez skoly a bez prace ve 20 letech poridi dite a potom se strasne divi ze se o ne stat nepostara.
Na druhe strane snizeni materske ale tolik nepostihne tyto skupiny, protoze ono je celkem jedno jestli beres 7000 jako uklizecka a nebo jestli mas malou materskou pripadne rodicak.
Naopak mlada zena ktera treba do 24 studuje, par roku pracuje, aby mela nejakou praxi a zaplatila hypoteku...tak ta na tom bude nakonec nejhur. Protoze u vyssich platu uz je materska stejne procentualne mensi. Samozrejme ze si muze neco nasetrit...ale bohuzel nastupni platy vysokoskolaku v mnoha oborech nejsou zase tak uzasne. To ze se zvednou za 10 let, je uz celkem na houby a na rodinu pozde.
Takze nez se takova zena trochu zabezpeci je ji minimalne 30 a potom je rada ze vubec otehotni:(((
Na nejakych par tisic jsem se rozhodne nespolehala, jde spis o princip - materska je nemocenska davka, nahrada usleho zisku te zeny, takze pokud nekdo treba 10 let pracoval jako sroubek, myslim ze si slusne penize zaslouzi.
Naopak bych uplne zrusila porodne a trochu zmenila system rodicaku, rodicovka dovolena az 4 roky nema ve svete obdoby (a se skolkami to v jinych zemich neni take nejruzovejsi).

renata (Čt, 4. 2. 2010 - 00:02)

Když ony ti děti chtějí i maminy co nejsou manažerky Honzo.A většinou ty děti mají ty průměrný holky co nedělají vrcholovou karieru.Nikdy nebylo a nebude že jsou všichni v balíku ale když už žijou průměrným životem s průměrnými možnostmi,tak by měli mít důstojný podmínky k životu a výchově dětí.A ne žebrat o kdejakou sociální almužnu.Zaplat už mám děti dospělé a v týhle době bych už nechtěla začínat od začátku i když to někomu připadá že to je lehčí.Není je to jenom jiný.

Honza (St, 3. 2. 2010 - 23:02)

Každá matka, respektive rodina, by si měla hlavně uvědomit, v jaké finanční situaci se nachází, a samozřejmě v jaké situaci by se mohla v budoucnu nacházet. Mne by v životě nenapadlo pořídit si dítě bez toho, aniž bych věděl, že se o něj mohu bez problémů postarat, a to i za předpokladu případné ztráty zaměstnání, nebo jiných životních strastí (samozřejmě včetně rozvodu, právě případného snížení mateřské, atd..). Abych se spoléhal jen na pár tisíc z mateřské, by mne tedy nikdy nenapadlo. Souhlasím s tím, že pokles porodnosti v posledních letech je problém. Pochybuji však, že by tento trend výrazněji ovlivnilo (naopak) případné zvýšení mateřské. S poklesem porodnosti se nesetkáváme jen u nás. Tato situace je stejná ve většině světových zemích (samozřejmě kromě rozvojových). Pro generaci jednadvacátého století už zkrátka není zakládání rodiny prioritou. Bezdětných párů neustále přibývá, lidé se nechtějí vázat, ale užívat si.. ale to už je zas jiné téma.. Jinak, znám mnoho rodiček okolo dvaceti let. Upřímně řečeno nechápu proč do toho "koply" takhle brzo, ale když si věří že to zvládnou... no problem, je to jejich věc. Ať pak ale nefňukají, že se v roce 2010 sníží mateřská. Kdyby například dodělaly školu, vypracovaly se na alespoň trochu slušnou pozici, vytvořily si rezervy, neměly by nejmenší problém a o nějakém snižování mateřské by "ani nevěděly".

Lenka (St, 3. 2. 2010 - 23:02)

Plně souhlasím!!! už mě to...Milé dámy, něco na tom určitě je, ale mám pocit, že na společnosti parazitují i "bílí" , jen nejsou tolik na očích. Ono je lepší hodit vše na cikány a tím to končí, ale i někteří ti cikáni pracují a snaží se žít stejně jako většina. Ale chápu, že pro jednoduché lidi je toto lepší tvrzení, hodí se to na cikány a je to. Ale pokud vím, cikáni v té vládě nejsou a myslím, že ta nejvíce parazituje na nás obyčejných lidech. Bylo by dobré se nejdříve trošku zamyslet a pak něco psát!!

Mumli (Ne, 31. 1. 2010 - 22:01)

Ty krávo, mateřská by se...zřejmě nemáš představu,jak děti přicházejí na svět, že? A taky trošku asi maglajs v tom,co vůbec spotřebováváš. Pro takové jako jsi ty ten kyslím opravdu netřeba.

Knut Karlsson (Ne, 31. 1. 2010 - 15:01)

Tidigare stipendiater är Carin Ellberg, Peter Geschwind, Hyun-Jin Kwak och Dan Wolgers. Lokalen som omfattar cirka 150 kvm och ligger på tredje våningen utan hiss. Den har takfönster och utgör en anslutning till stipendiet erbjuds möjlighet att diskutera en offentlig presentation av konstnärskapet. Efter överenskommelse ordnas en mindre utställning på Kulturhuset, Liljevalchs eller på annan offentlig plats.

... (Ne, 31. 1. 2010 - 15:01)

Za psa poplatky naopak zvedli!!!!

... (Ne, 31. 1. 2010 - 10:01)

A na pejsky přídavky nesnížíli ???Tak si místo dítěte pořídím psa.

Ogilvie (So, 30. 1. 2010 - 22:01)

Víte, pane Králíčku z Českého Těšína a pane Nováku z Tučap, oni jsou psi a psi a jsou pejskaři a pejskaři.Že je nemáte rádi to je váš problém a prupovídky pana Nováka z Tučap jsou už obehrané měl by si vymyslet něco jiného aby všichni koukali.Také mám psa(fenu)mám jí velice ráda po smrti manžela mi přináší pocit štěstí ale to vy dva nemůžete pochopit.Ale to je také váš problém vám dělají radost třeba papoušci.S klidným svědomím můžu říct že jsem ten správný pejskař, protože pes má známku,očkovací známku,čip a je již zaplacený popaltek.Ven nosí košík, je na vodítku a sbírám po ní kakání.Také mě zlobí ti co po svých psech neuklízí.

Dotaz (So, 30. 1. 2010 - 22:01)

Jsem dědečkem osmiměsíčního vnuka. Také mě zarazilo skokové snížení mateřské. Prošel jsem si letmo příslušné zákony. Bohužel musím potvrdit, že nejvíce na tom prodělají maminky s prvním dítětem. Neznám všechny pohnutky naší politické prezentace, co je vedlo k tomuto kroku, ale nebudou-li děti, nebudou peníze na důchody za dvacet let. Nebudu dělat závěry, ale přiznávám, nerozumím tomu. Místo stabilizace počtu obyvatel cíleně nutíme rodiny, aby omezily počet dětí a nejlépe neměly žádné. Proč ???[/p]

zrušit!!! (So, 30. 1. 2010 - 21:01)

Co to jsou za řeči? Jak...Ty krávo, mateřská by se měla zrušit, a za to že ženská vysere na svět dalšího spotřebitele CO2 by měla ještě platit ekologickou daň!!

Reklama

Přidat komentář