Reklama

Ode dneška:-)

lucila (Po, 23. 6. 2008 - 18:06)

Díky za rady, vyzkouším. Už se na sebe nemůžu koukat :o)!! Ale to bych se chtěla taky naučit...jíst jen pro hlad, ne z nudy. Zvláště u sladkého je to něco mimořádného! :o) Vždycky když mě něco naštve nebo není tak jak bych chtěla, řeším to jídlem. Samozřejmě něco nezdravého jako čokoláda, sušenky, chipsy jsou to nejlepší :o(. To mě hodně štve, že nemám tu vůli tohodle nechat. Ale hold ji musím někde najít, protože takhle by to dál nešlo! :o) Díky moc!

Nikola (Po, 23. 6. 2008 - 15:06)

Já jsem se konečně odnaučila jíst tzv. z nudy, nebo při telce a tak. Vždycky jsem se na jídlo těšila jako na něco mimořádnýho, teď mi chutná taky, ale už to beru jen jako, abych utišila hlad, tzv. přežila :-)) a radost a potěšení mám ve spoustě dalších věcí :-) Tím pádem jím jen tehdy, když mám hlad :-) Ani sladké mi nechybí, teda sladké ve formě sušenek atp., jím ovoce (i sušené), takže sladkého mám dost :-) Vím, že to dokážu a ta kila shodím :-)

Klárča (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Tak vyzkoušej změnit to složení jídla. Kdybych si dala müsli s jogurtem, také budu mít brzy hlad, je tam moc cukru a vydráždí to tu slinivku k produkci inzulínu.
Zkus slanou snídani, pokud můžeš - šunku s vejci, tvarohové pomazánky s tuňákem nebo jen s mletou paprikou, kmínem, k tomu dalamánek nebo cornspitz a zeleninu. Zapij to čajem nebo kávou s mlékem. To by ti mělo stačit na ty 2,5-3 hodiny.
Pak to chce kyselé ovoce- grapefruit,pomeranč a k tomu kousek sýru ediam nebo nakrájené ovoce smíchat s cottage,tvarohem. Nesladit.
A zase vydržet 3 hodiny do oběda.
Možná ,že cítíš spíše emoční hlad, to znamená, že pocit, že držiš dietu, tě znervózní a žaludek se hlásí o jídlo třeba i 5 minut po sytém jídle. To se musíš prostě naučit zvládat. Přesvědčit svůj mozek, že jsi právě dojedla a jsi najezená, max. uvařit si čaj. Dobré jsou čaje typu Rooibos, Pu-ehr nebo Jerlínový čínský čaj. Ty potlačují chutě k jídlu i hlad.
Vydrž, dá se to naučit, někomu to prostě trvá déle.
Pokud máš takový hlad za dobu kratší než 3 hodiny, zkus to jídlo alespoň na 10-15 minut odložit, něčím se zabavit. Odvede to pozornost od toho jídla a možná hlad přejde.
Nejhorší je, dát si právě čokoládu, sušenku atd.,to situaci ještě zhorší.
Pomáhá sprcha, tanec, cvičení(pár dřepů v práci),zajít na WC a opláchout se studenou vodou.
Pak ti doporučím akupresurní body pro případ velkého hladu - mačkej si okraje uší po celé délce. Bolí to, viď? To se právě vztahuje k těm emocím a zažívání. Takže, když tě chytne hlad, chyť se za uši a mačkej tam, kde tě to nejvíce bolí.

lucila (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Možná špatné složení stravy, nevím. Ale jím vážně to co tu píšete. Bílé pečivo, sladkosti jsem vyřadila (i když u těch sladkostí se fakt trápím :o)). Ale jakmile jsem začla jíst zdravěji, mívám mezi jídly hlad. Nezasytí mě na dlouho. Pak mi bývá mdlo, špatně. Je fakt, že jsem si dávala na snídani musli s jogurtem. A kolik vody vypijete denně?? Možná jen trvá, než si tělo zvykne.

Klárča (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Ahoj po sportovním víkendu. Váha zůstává na 66kg a mé míry jsou 100-82-96.
Všude píšou, že u ženy míry v pase nad 80cm už jsou kritické, ale já nikdy neměla štíhlý pas a i když budu vážit 55kg, tak v pase budu mít pořád okolo 76-80cm. Ale při té váze už nebudu mít žádný zadek.
Já zhubla od začátku roku nějakých 6kg, v prsou mi zůstalo 100, v pase šly dolů 3cm a přes boky 6cm. Tak si to představte, jak to bude vypadat dále. Mám tu postavu nějakou deformovanou, široká ramena a hrudník,svalnaté ruce, úzké boky a štíhlé nohy. Vůbec nemám ženskou postavu, spíše chlapeckou.
Jinak se dnes živím převážně čerstvou zeleninou, sýrem cottage, žitným chlebíkem a čerstvými jahodami a rybízem. Už druhý týden se mi váha moc nehýbe, ale těch 66 je mých kritických, tam se to vždycky na delší dobu zastaví.
Lucia, s tím tvým hladem - můžeš mít zvýšenou citlivost na inzulín a také tvé složení stravy může být špatné.
Pokud jíš hodně bílého pečiva a sladkostí, tak inzulín v tvé krvi prudce po jídle vyletí nahoru a brzy klesne zase pod tu správnou úroveň, takže ucítíš silný hlad, který přejde do slabosti.
Měla by jsi jíst takové jídlo, které udržuje inzulín v normě dlouhou dobu. Takové jídlo je kombinace celozrnných výrobků s mléčnými výrobky nebo libovým masem, k tomu zelenina.
Zkus si prostudovat teorii glykemického indexu, pokud ho ještě neznáš a vybírat si potraviny s nízkým nebo středním GI.
Tabulky potravin, kde je uveden GI, najdeš na www.merrylinka.cz, jsou tam dokonalé tabulky s uvedením kJ,bílkovin,tuků a sacharidů i GI.
Opravdu je lepší si dát k snídani celozrnný rohlík s netučným sýrem a k tomu rajčatový salát, než müsli se sladkým jogurtem a ovocem.
Pokud by to nepomohlo, nechej si vyšetřit krev, jestli nemáš sklon k cukrovce.
Tak ahoj.

n.i. (Po, 23. 6. 2008 - 11:06)

hm, mně nevadí ani tak pocit hladu, ale to, že se mi jak jím míň dělá blbě a mdlo. Vlastně třeba čokoládu jím jenom kvůli tomu, aby mi nebylo blbě, protože si nemůžu lehnout nebo tak, když tu řádí malej. Taky nevím co s tím, pít nepomáhá.

Nikola (Po, 23. 6. 2008 - 08:06)

Jinak já válčím celkem dobře, o víkendu jsem se zkusila zvážit (jinak se vážím a měřím každé úterý) a váha ukázala 57 kg :-) Už se těším, až tam uvidím 56 :-) Akorát v pohybu mám ještě velké rezervy, hýbu se málo a nepravidelně, takže ode dneška začínám pořádně i s pohybem, aby to šlo dolů. Za měsíc odjíždím na dovolenou, tak chci ještě něco shodit :-)

Nikola (Po, 23. 6. 2008 - 08:06)

lucilo, dodržuješ pitný režim? To by ti mělo taky pomoct utlumit hlad mezi jednotlivými jídly. A nebo jestli nemáš moc malé porce.

Návštěvník (Po, 23. 6. 2008 - 00:06)

..ode dneška za měsíc,
vyrážím dobrodružství vstříc,
..ode dneška za půl roku,
stále budu očka stáčet ku hvězdnému toku,
..ode dneška za rok,
na vesmír budu si činit nárok,
dokud je všechny nepoznám,
nevrátím se k vám..

lucila (Po, 23. 6. 2008 - 00:06)

Ahojte. Jím cca tak jak píšete. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Mívám ale mezítím hlad (asi je to tím, že jsem se před tím dost přejídala a hlavně jedla sladké apod.). Ale prosím, co s tím?? Bývá mi pak špatně a mdlo. Díky.

Hubnoucí (Ne, 22. 6. 2008 - 12:06)

Pas internisté měří ve výšce pupíku. Taky si spočítejte BMI a jaký jste typ postavy, zda jablko nebo hruška.

Petra (So, 21. 6. 2008 - 11:06)

Máš problém s nadváhou a chceš zhubnout tak, aby ses cítil(a) lépe? Jdi na www.snama.cz/jel-active2 a přes skype nebo icq ti poradíme, jak na to. Je to zcela zdarma.

lucila (So, 21. 6. 2008 - 11:06)

no, tak když to měřím u toho pupíku, tak je to fakt tolik. když pak trošku víš, tak kolem osmdesáti. i tak hrůza :)

Lukilla (So, 21. 6. 2008 - 11:06)

Já mám pro změnu pupík skoro v úrovni boků, takže by to byl skoro metřík:-)

Helga (So, 21. 6. 2008 - 10:06)

V tom měření je asi někdy potřeba udělat kompromis. Nejužší místo bývá jak je pupík nebo kousek nad ale někdy vidím ženský co mají nejužší místo až pod prsama. Kdyby při nákupu sukně toto číslo udaly jako obvod pasu, asi by jim ta sukně nepadla. Mně to odpovídá zhruba tomu pupíku.

Lukilla (So, 21. 6. 2008 - 10:06)

Ahoj holky, Luci, myslím, že pas se měří na nejužším místě trupu.

Helga (So, 21. 6. 2008 - 09:06)

Lucilo, určitě máš v pase 94 a přes prsa 92? Já mám 104-92-102 při výšce 165 a váze 73. Když jsem vážila 64, určitě jsem měla v pase daleko pod 80 (taky jsem byla mladší) jsem 40+.

lucila (Pá, 20. 6. 2008 - 21:06)

nevím. ale fakt jo. leda že by měli v anglii nějakej jinej metr :o). dobrá postavička fakt už ne :o(, bejvávalo..ale zlepší se to! :o)

voldy (Pá, 20. 6. 2008 - 20:06)

Romano, díky.
Lucilo, držím palečky, při hubnutí. Ale jsem hrozně překvapená , zdá se mi, že Tvá váha vůbec neodpovídá mírám. Při takové váze a výšce si představuju dobrou postavičku :-))

lucila (Pá, 20. 6. 2008 - 19:06)

tak je mi 27. výška 169cm, váha 64kg (ještě před sedmi měsíci 53kg). a ted jsem se i měřila 92-94-101. stehno 59. kde měříte pas? tam kde je pupík :o). tý brďo jsem to ale tlustá!! :o). no, dneska jsem zvládla jíst jen ovoce. tak snad i to pomohlo k nějakému pročištění. nakoupila jsem "zdravější" věcičky a zítra hezky už tak jak píšete. snad to zvládnu.. :o)

Reklama

Přidat komentář