Reklama

Ode dneška:-)

Romana (Pá, 20. 6. 2008 - 15:06)

To jsem byla já :-D

Návštěvník (Pá, 20. 6. 2008 - 15:06)

Můj názor na "polystyrény" - proč ne, ale přednost bych dala knackebrotům. Pečivo je pečivo a nedá se říct jestli je to nebo ono zdravější. 4 plátky nejsou ani jeden tmavý rohlík, tak se ani nedivím, že tě nezasytí.
Banány jsou zdravé, ale mají víc energie než osatní ovoce - ale na dopolední sváču - nejlépe s trochou jogurtu nebo tvarohu, jsou vhodné. Mají vyšší GI, tak proto bych doporučila tu bílkovinu, jinak za chvíli zase budeš mít hlad.

voldy (Pá, 20. 6. 2008 - 15:06)

jo a ještě do třetice, jaký máte názor na banány? Dnes se kolegyně v práci zhrozila, že jsem si dala k svačině banán. Jeden banán se rovná prý 7 kostkám cukru. Tak nevím zda se mu raději vyvarovat?

voldy (Pá, 20. 6. 2008 - 14:06)

Já mám zase dotaz na různé kukuřičné, pohankové a rýžové plátky (moje kolegyně v práci říká - polystyrenový chleba). Je to méně nebo více zdravé než tmavé pečivo? A kolik se toho může sníst? Dávám si tak 4 plátky, ale zasytí mě to podstatně méně, než např. 2 tmavé rohlíky.

voldy (Pá, 20. 6. 2008 - 14:06)

Ahojky, hezký začátek víkendu pro včechny, kdo ho mají volný!

Klárčo, ´tak si to na zítřejším výšlapu hezky užij :-)))

Romana (Pá, 20. 6. 2008 - 14:06)

Lucila - já bych ti hlavně poradila, abys sis příjem nastavila vyšší - nevím tedy kolik vážíš a měříš a věk, ale jestli jsi se poslední dobou přejídala a jedla hodně, bude ti stačit snížit příjem o 2000 kj a budeš hubnout. Je nesmysl, abys začala s redukčním jídelníčkem o 5000 kj, protože by sis zbytečně smížila bazální metabolismus a až by se ti váha zastavila - tělo si zvykne na nižší příjem a po čase se mu přizpůsobí, neměla bys moc z čeho ubírat a jíst pod 5000 kj bys neměla. To by pak mohl následovat jojo efekt. Takže jestli to zvládneš, klidně si dej jeden den trošku odlehčenější - třeba pij pouze kefír nebo zeleninové šťávy (ovocné raději ne) nebo si dej jen rýži, ta pěkně pročistí. A hned další den najeď na stravu 5x - 6 x denně, hezky pestrou a vyváženou. Jsou lidé, kteří krásně hubnou i při 7000 kj - ale záleží opravdu na tom, jak jsi jedla dosud a váze, výšce, věku a taky denním režimu.

Alík (Pá, 20. 6. 2008 - 11:06)

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenost s pohybem váhy v souvislosti s vysazením hormonální antikoncepce. Chystám se k tomuto kroku v září, po dovolené. Pokud by šla dolů, budu ráda, ale nehrozí pohyb naopak směrem nahoru?

lucila (Pá, 20. 6. 2008 - 09:06)

a prosím ještě jeden dotaz. s hubnutím začínám, po období kdy jsem jedla opravdu hrozně. špatné věci, navíc jsem se přejídala. je lepší na začátku se nějak pročistit? ovocný den, čaje či tak něco? příjde mi to lepší ale nevím..díky.

Klárča (Pá, 20. 6. 2008 - 09:06)

Ahoj, přeji krásný pátek.
Tak jsem včera zvládla 40km na kole, bylo ale horko, tak jsem toho hodně vypotila a už jsem nezvládla večerní posilování. Prostě jsem padla do postele a usnula.
Dnes mám domácí volno, což znamená nákup,úklid,vaření,protože se zítra chystáme na horský výšlap,tak tam snad někde nechám nějaké to kilíčko.
K dotazu na semínka,oříšky,rozinky - jasně, že se může, oříšky a semínka obsahují prospěšné tuky a vitamíny a také dost slušnu zásobu bílkovin, hrozinky doplní hodně energie. Ale musí se to počítat do kalorického příjmu, oříšky a semínka obsahují ve 100g zhruba 2500kJ, takže pokud ano, tak jen trošku a třeba místo odpolední svačiny nebo večeře. Nelze je jíst kromě normálního jídla.
Já si je přidávám do snídaňových vloček nebo slunečnici do zeleninového salátu.
Jinak jsem si na dnes připravila k jídlu rybí pomazánku z vařeného rybího filé,mrkve,celeru a hořčice. Má to málo tuku, hodně bílkovin a vlákniny.Udělala jsem si jí 30dkg, tak mi stačí k snídani i obědu, k tomu čerstvý žitný chléb a syrovou zeleninu. Pak mám ovoce s jogurtem k svačině a na odpoledne zakysaný nápoj Activia.
Večer si dám kuřecí nudličky se zeleninou, jdeme na večeři a to je dietní volba. Zapiju decinkou bílého na náladičku, to se také může.
Tak ať vám to pěkně hubne, přeji hezký víkend.

Alík (Pá, 20. 6. 2008 - 08:06)

Ahojky holky, tak jsem to nakonec nevydržela a zvážila jsem se už dneska ráno. Tak vám slavnostně vám oznamuju, že má váha už začíná sedmičkou, mám 79 kilo (při minulém vážení 83). Mám ohromnou radost, takový úbytek jsem ani nečekala. A to se ani moc netrápím.

lucila (Čt, 19. 6. 2008 - 20:06)

ahojki. tak jak to tady čtu, tak se mi do toho hubnutí chce hned více :o). dnes jsem poprvé ve svém životě vypila za den celé dva litry vody! :o) ale prosím dotaz..co takové rozinky, oříšky, slunečnicové semínky...můžou se?? a v kolik večer jíte nejpozději?? díky

voldy (Čt, 19. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj Klárčo, myslím, že jsi zde takovou "duchovní matkou "této diskuse :-) Jsi fakt bezva, rozumíš tomu, dokážeš poradit v jídelníčku, ale i povzbudit, což většina z nás potřebuje nejvíc, takže díky :-))
No, asi máš pravdu, že možná jím málo, hlavně oběd není vždy OK, protože není čas uvařit a do restaurace se na "zdravé jídlo" neodvažuju, těžko bych zvlášť uspěla. Ale pokusím se polepšit.

Kačule, včera byl úplněk? Tak to už vím, proč je mi tak divně, úplněk na mě vždy působí negativně, jsem hodně nervózní a tak...

Kačule (Čt, 19. 6. 2008 - 15:06)

Ahojky,koukám,že se mám stále ještě co učit,ikdyž jinak se v celku úspěšně snažím jít na to podobně..:)jinak jsem se chtěla zeptat,zda nevíte něco o Lučíje,najednou nějak vymizela:((jak byl včera úplněk,tak mě honily chutě,to já mám vždycky,tak jsem zahřešila a dneska kompenzuju..:)
zatím ahoj a hodně zdaru

Lukilla (Čt, 19. 6. 2008 - 14:06)

Holky, doufám, že se mi brzy podaří vás následovat.

Nikola (Čt, 19. 6. 2008 - 14:06)

Naprosto souhlasím s Klárčou, dělám to stejně :-)

Klárča (Čt, 19. 6. 2008 - 13:06)

občas ano, ale není to často. Jen když mám třeba stres nebo se nudím. Ale gyros mě třeba nebere vůbec, to si představím ten přepálený tuk a obrátí se mi žaludek.
Spíše ujedu na kvalitní hořké čokoládě, manžel mi kupuje 85% a to fakt stačí malý kousek a je po chuti.
Čemu ale třeba neodolám, to je patka čerstvého voňavého chleba nebo domácí dalamánek, ani nemusí být něčím mazaný.
O víkendu si pravidelně povoluji kousek domácí buchty, k snídani párek. Jeden den v týdnu si prostě dám volno a jím jinak.Nepřejídám se, ale dám si to, co jinak nejím. Proto mívám v pondělí o něco vyšší váhu, ale v průběhu týdne se to srovná a ještě trošku ubyde.

Lukilla (Čt, 19. 6. 2008 - 12:06)

Klárčo, a chutě tě netrápí? Mně třeba zdravé věci taky chutnají, i jogurty mám radši přírodní bílé než přeslazené "škrobáky", ovoce a zeleninu též, ale pak jdu třeba kolem stánku s gyrosem, nasaju vůni a je zle...

Klárča (Čt, 19. 6. 2008 - 09:06)

Lukilla,ahoj.
Co mě donutilo? Asi to, jak jsem zjistila, že jsem úplně z kondice, pokračující věk a když se mi narodil vnuk. Chci si tohle období moc užít a také se pomalu chystám na důchod a nechci se belhat s nadváhou o berlích s poškozenými klouby, vysokým tlakem a cukrovkou. To mě děsí.
Já si chci důchodu užít na kole, při výletech na horách, hrát s vnuky fotbal, chodit plavat a nebát se, že se za mě budou stydět. A pak, i když je manželovi 60, je to pořád chlap ve formě, chci mu stačit.
A jak dlouho to trvalo? Myslím, že to šlo hned, když jsem si ujasnila, co vlastně chci. Ten denní režim nebyl problém, jen chvíli trvalo, než jsem zjistila, jak má vypadat složení toho jídla, abych netrpěla hlady a pak také zmenšování porcí.
Když jsem si dala k snídani třeba bílý rohlík s máslem, marmeládou a čaj, tak do 1/2 hodiny bych se odstřelila z hladu. Tak jsem zkoušela, než jsem zjistila, že na 3 hodiny mě spolehlivě zasytí pomazánka z 1/2 balení netučného tvarohu, k tomu tmavé pečivo a velká porce zeleniny(200-250g).A když jsem si na to zvykla, ubrala jsem z toho 125g tvarohu jen na 60g a ze dvou grahamových rohlíků na 1, zeleninu jsem nechala.
Na svačinu si dávám to ovoce s jogurtem. Když jsem jedla jen samotné ovoce, také mi to vyčistilo pěkně žaludek. V kombinaci s bílým jogurtem nebo mixované ovoce s kefírem mi to nedělá.
U oběda jsem pomalu odbourala přílohy a nahradila je větší porcí zeleniny. Protože po rýži, bramborech a těstovinách bych také brzy měla hlad. Kdežto, když si podusím 200g mražené zeleniny, přidám do toho lžičku oleje a k tomu si dám 100-150g kuřecí steak nebo dušené filé, tak mi to stačí tak do těch 15 hodin.
Odpoledne se musím zaměstnat, z nudy bych určitě jedla. Takže přichází na řadu ten sport, navíc jsem si našla takový, který mě baví a odbourá únavu, která také svádí k jídlu. A když se odrovnám na kole, pak nemívám extra hlad a večer už jen kávu s mlékem nebo sklenici koktejlu padám bezva unavená do postele.
Aby ti to vydrželo, musíš mít před sebou stále ten cíl a musí tě to bavit. To znamená i odměny za dosažené cíle. Nedávat si cíl - až zhubnu 10kg, koupím si novou sukni.
Ne, až zhubnu 2kg, tak si koupím nový parfém,kvalitní krém, nechám si udělat nové nehty nebo si dám novou barvu na vlasy.
Za další 2kg si dopřeju aroma masáž...atd.
A najednou jsi v cíli a to už opravdu potřebuješ nový šatník, protože těch 6-8kg je poznat a jsi jiný člověk.
Tak to funguje u mě.

Lukilla (Čt, 19. 6. 2008 - 09:06)

Ahoj všem, Klárčo, jak dlouho ti trvalo, než sis na nový způsob zvykla a jak dlouho už se tak stravuješ? Já to mám příšerný, prakticky první jídlo dne oběd, předtím jen kafe, a večerní přežíračky. Hlavně si nemůžu zvyknout na snídani, nesnídám tak 20 let, a když se přemluvím a najím se ráno, "rozežeru se" tím na celý den. Čím jsi se namotivovala? Taky nemám velkou nadváhu, chci zhubnout jen a jen pro sebe (mému okolí je v podstatě jedno, jestli mám 50 nebo 100 kilo), dovolit si odvážnější oblečení a nezadělávat si na zdravotní problémy, a navíc je mi jasné, že s každým rokem to půjde hůř. Co bylo tou poslední kapkou, která ti způsobila ono pověstné "secvaknutí" v hlavě, že jsi se do toho opravdu opřela? Mně vydrží odhodlání vždycky nejvýš tři dny.

Klárča (Čt, 19. 6. 2008 - 06:06)

Dobré ráno, přeji úspěšný den.
Voldy, to je těžké, než si tělo zvykne na nový způsob stravování, tak to chvíli trvá. Já taky ze začátku pořád hladověla, ale spíše to byl takový emoční hlad než skutečný. Musíš přesvědčit mozek, že opravdu dostává tělo to, co potřebuje a nenechat se přesvědčit, že kus vepřového by byl lepší.
Možná jíš málo, zkus to přehodnotit. Zelenina je fajn ke každému jídlu, ale opravdu k jídlu - tedy k sýru, masu, případně nějaké příloze(rýže,brambory,těstoviny).
Nejdůležitější je opravdu snídaně, mám to ověřené. Když se pořádně najím ráno - chléb,sýr,šunka,tvaroh,zelenina,ovoce, tak do oběda lehce vydržím s ovocnou svačinou.
Pak se potěším obědem - libové maso,zelenina,občas příloha. Najím se dosyta a zase vydržím do odpolední svačiny.
Pak se věnuji sportu - kolo,chůze,posilování a po sportu už opravdu jím velmi málo, většinou sklenici mléka nebo kefíru, zeleninu, kousek sýra nebo libové maso.
Hubnu pomaličku, také nejsem obézní, potřebuji dát dolů tak 6kg a úbytek 1/2kg týdně je přiměřený.
Důležité je hubnout pro sebe a nenechat se tlačit do hubnutí nepříjemnými připomínkami okolí. Uvědomit si, že to dělám pro sebe a své zdraví a těšit se i z malých úspěchů. Ty se načítají a nakonec je z toho jedno veliké vítězství.

Reklama

Přidat komentář